۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=10406


مدیرعامل فرودگاه‌های کشور: نیازمند ۵۵۰ فروند هواپیما در کشور هستیم

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور از نیاز فرودگاه های کشور به ۵۵۰ فروند هواپیما خبر داد.

به گزارش ایستار، حمیدرضا سیدی پیش از ظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان اظهار کرد: تمام توانمان را برای توسعه پنج فرودگاه موجود در استان کرمان به کار خواهیم گرفت اما باید توجه داشت که ۵۵ فرودگاه دیگر هم در کشور داریم که باید رونق و توسعه تمامی آنها را در نظر گرفت.

وی با اشاره به تأمین بیش از ۸۰ درصد هزینه‌های فرودگاه‌های استان کرمان از محل اعتبارات محلی اظهار کرد: در این خصوص کرمان در مقایسه با استان‌هایی که ۱۰۰ درصد هزینه‌های فرودگاه‌هایشان از محل اعتبارات ملی تأمین شده است، حق بیشتری دارد.

سیدی گفت: ظرفیت فرودگاه‌های استان کرمان بیشتر آن چیزی است که اکنون در حال استفاده است؛ چنانچه پروازهای منظم به فرودگاه‌های جیرفت، رفسنجان و سیرجان انجام شود شمار مسافران به حدود ۲ میلیون نفر خواهد رسید این در حالیست که در حال حاضر این فرودگاه‌ها حدود ۷۰۰ هزار مسافر دارند.

وی از تدوین طرح جامع تمامی فرودگاه‌های استان کرمان خبر داد و افزود: برخی از این طرح‌ها باید بازبینی شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعریف ۹۶ پروژه ضروری برای فرودگاه‌های کشور یادآور شد: برخی فرودگاه‌ها کشور از جمله باند فرودگاه سیرجان سال‌ها پیش ساخته شده‌اند که باید بازسازی و اصلاح شوند.

سیدی از «مهرآباد» به عنوان فرسوده‌ترین فرودگاه کشور یاد کرد و افزود: تا پایان دولت سیزدهم ترمینال ۱۰۰ هزار متری برای این فرودگاه ساخته خواهد شد.

وی در خصوص فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در زمینه تخریب ترمینال این فرودگاه بی تدبیری شد چرا که اسکلت محکم آن قابل احیا بود و نیاز نبود که تخریب شود.

وی گفت: نیازمند ۵۵۰ فروند هواپیما برای ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ۱۰ فرودگاه مناطق آزاد و نفتی در کشور هستیم.

در این آئین ضمن تجلیل از خدمات «علی قاسم‌زاده» مدیرکل سابق فرودگاه‌های استان کرمان «علی جزینی‌زاده» به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه‌های استان کرمان معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 4 =