منو

افتتاح نمایشگاه دائمی صنایع غذایی در خانه‌ حاج آقاعلی رفسنجان

نمایشگاه دائمی صنایع غذایی در بزرگترین خانه خشتی جهان، خانه حاج آقاعلی رفسنجان افتتاح شد.

۱۵ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ، روز گذشته با حضور مهندس رضایی فرماندار رفسنجان، مهندس شاکری رئیس شرکت همگامان مس و اعضای ستاد تسهیلات سفر، نمایشگاه دائمی صنایع غذایی در خانه حاج آقاعلی رفسنجان افتتاح شد.

در ادامه مراسم فرماندار به همراه هیأت همراه از نمایشگاه صنایع غذایی و غرفه های داخل آن، گالری هنری ، نمایشگاه دائمی صنایع دستی، سوئیت های اقامتی، شربت‌خانه و قسمت‌هایی مختلف از عمارت حاج‌آقاعلی بازدید کردند،

این بازدید بعد از جلسه ستاد تسهیلات سفر در سالن جلسات خانه حاج آقاعلی برگزار شد.

نمایشگاه صنایع غذایی در ضلع شمال غربی عمارت (مطبخ) ، خانه حاج آقاعلی دائر شده است که در حال حاضر ۱۰ غرفه در این نمایشگاه راه‌اندازی شده است و محصولات صنایع غذایی به مانند کلوچه و کلمپه، پسته، قوتو، صنایع غذایی وابسته به پسته، ترشیجات و… آماده عرضه به بازدید کنندگان می باشد .

حسینی رئیس اداره میراث و صنایع دستی رفسنجان با اشاره به بهره‌برداری و استفاده از تمام ظرفیت‌های خانه حاج آقاعلی بیان داشت: به زودی موزه مردم‌شناسی در خانه حاج آقاعلی به بهره‌برداری خواهد رسید.

شاکری مدیرعامل شرکت همگامان مس در این دیدار خاطرنشان کرد، خانه حاج آقاعلی رفسنجان به مدت ۹ سال به شرکت فنی_مهندسی همگامان مس واگذار شده است و این شرکت در راستای بهره‌برداری بیشتر و بهتر از این مجموعه تاریخی و فرهنگی، ظرفیت‌های مختلفی به مانند آموزشگاه صنایع دستی، گالری هنری، نمایشگاه دائمی مواد غذایی و صنایع دستی، موزه مردم‌شناسی، رستوران و شریت خانه ، سوئیت های اقامتی و … را در این عمارت جانمایی کرده است تا مجموعه‌ای کامل را در اختیار گردشگران و بازدیدکنندگان قرار دهد.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.