منو

استاندار کرمان: سفر گردشگران خارجی به کرمان در امنیت کامل است

استاندار کرمان با دعوت از سفیر ژاپن برای دیدن از جاذبه‌های گردشگری کرمان گفت: مطمئن هستیم که مشوق هموطنان خود برای سفر به کرمان خواهید بود، سفر گردشگران خارجی به کرمان در امنیت کامل انجام می‌شود.

۲۷ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار صبح امروز یکشنبه 27 فروردین در دیدارِ “کازو توشی آیکاوا” سفیر کشور ژاپن و هیئت همراه که در محل استانداری کرمان برگزار شد، گفت: مردم ایران از ژاپنی‌ها خاطرات خوبی دارند در حالی که بعضی از کشورها در ایران به دلیل سابقه فعالیت‌های نظامی خاطره خوبی از خود به جای نگذاشته‌اند.

وی افزود: ذهنیت منفی از کشور ژاپن در بین مردم ایران وجود ندارد و این یک ظرفیت خوب برای توسعه روابط است.

فداکار، ویژگی‌های صنعتی، گردشگری، تاریخی و میراثی استان کرمان را برشمرد و تصریح کرد: کرمان مشهور به بهشت معادن است و مس، کرومیت و فولاد از ظرفیت‌های بالای معدنی کرمان محسوب می‌شود.
استاندار کرمان ابراز داشت: در حوزه کشاورزی نیز پسته، خرما و صیفی‌جات سه گروه محصول عمدتا صادراتی استان کرمان هستند.

فداکار اضافه کرد: بزرگترین استان ایران با این ظرفیت‌های معدنی و کشاورزی، موقعیت خوبی برای توسعه همکاری‌ها با کشور ژاپن دارد.

استاندار کرمان، “کونیکو یامامورا” مادر ژاپنیِ شهید بابایی را از چهره‌های برجسته و محبوب میان ایرانی‌ها دانست و گفت: امنیت در استان کرمان بسیار بالا بوده و هیچ نگرانی از این بابت نیست.

فداکار عنوان کرد: ظرفیت خوبی برای گردشگری در کرمان وجود دارد، توریست‌ها در کرمان با هیچ چالشی مواجه نمی‌شوند و به آنها احترام گذاشته می‌شود.

استاندار کرمان به هفت اثر ثبت جهانی این خطه نیز اشاره داشت و گفت: ارگ بم، باغ شاهزاده و کویر لوت از مشهورترین این آثار هستند که گردشگران ژاپنی می‌توانند از دیدن آنها لذت ببرند.

استاندار کرمان همچنین با اشاره به بازدید سفیر ژاپن از مهمانشهر رفسنجان اظهار داشت: 10 درصد جمعیت استان کرمان از مهاجرین و اتباع خارجی هستند و در بعضی شهرها این عدد به حدود 30 درصد می‌رسد.

فداکار افزود: با وجود اینکه کشور ایران تحریم است، اما خدمات ارائه شده به مهاجرین به خوبی انجام می‌شود و مانند سایر مردم ایران از خدمات و کالاها بهره‌مند هستند.

وی اظهار داشت: 26 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در استان کرمان تحصیل می‌کنند که 100 مدرسه را به خودشان اختصاص می‌دهند، تحصیل این دانش‌آموزان هزینه زیادی برای جمهوری اسلامی ایران دارد اما آنها را یکسان می‌بینیم.
استاندار کرمان تصریح کرد: اتباع خارجی از تمام خدمات بهداشتی و درمانی نیز بهره‌مند هستند و بسیاری از آنها رایگان درمان می‌شوند.

وی از سفیر ژاپن دعوت کرد تا از جاذبه‌های گردشگری استان و شهر کرمان دیدن کند و اضافه کرد: مطمئن هستیم که پس از این بازدیدها، مشوق هموطنان خود برای سفر به کرمان خواهید بود، چون ملیت‌های زیادی به کرمان سفر کرده و از مناطق گردشگری و تاریخی آن استفاده می‌کنند.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.