منو

پیش بینی برداشت بیش از ۶۰ هزار تن پسته از باغات رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: امسال از باغات پسته شهرستان بیش از 60 هزار تن محصول برداشت می شود.

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در جلسه راهبردی جهاد کشاورزی که با حضور مدیر کل حفظ نباتات استان کرمان در محل فرمانداری برگزار شد بیان کرد: رفسنجان درای بیش از 80 هزار هکتار پسته است که سال های اخیر با وجود تغییرات اقلیمی از جمله سرمازدگی، گرمازدگی، خشکسالی ها و دیگر مسایل محصول آنچنانی برداشت نشد.

وی اظهار کرد: امسال سرمازدگی های بهاره توسط کشاورزان کنترل و خسارت زیادی به باغات وارد نشد لذا پیش بینی می شود برداشت 60 تا 65 هزار تن محصول را داشته باشیم.
رضایی تصریح کرد: امسال بیش از 200 هزار تن محصول پسته از باغات کشور برداشت می شود که 50 درصد این محصول از باغات استان کرمان است.
وی ادامه داد: از مهرماه سال گذشته تا کنون بیش از 47 هزار تن پسته از گمرکات ایران به خارج از کشور صادر شده و برداشت و صادرات محصول باید عاری از افلاتوکسین و سموم باقیمانده در پسته باشد لذا باید کمترین مانع بر سر راه صادرات باشد.
فرماندار رفسنجان گفت: بیش از 90 درصد ترمینال های فرآوری پسته در رفسنجان سنتی هستند و بقیه مکانیزه و به صورت صنعتی پسته را فرآوری می کنند.
در این جلسه قرار شد مدیریت حفظ و ناباتات استان کرمان با همکاری پژوهشکده پسته کشور، انجمن پسته ایران مراحل صحیح فرآوری پسته در ترمینال های سنتی و مکانیزه ارسال شود تا افلاتوکسین و سموم باقیمانده در محصول کنترل شود


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.