منو

۲۰۰ شعبه اخذ رأی در شهرستان رفسنجان برای انتخابات پیش بینی شد

فرماندار شهرستان رفسنجان گفت: تعداد 200 شعبه اخذ رأی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اسفندماه امسال در این حوزه انتخابیه پیش بینی شده است.

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، جلسه شورای اداری شهرستان ابتدا با حضور خدام رضوی و معطر کردن جلسه به نور پرچم سبز و مقدس بارگاه حرم امام رضا(ع) شروع شد و همگان به یمن میلاد باسعادت این امام همام لحظاتی چشم دل خود را به سمت مشهد مقدس و صحن و سرای بارگاه امام رئوف برده و فیض معنوی را کسب کردند.

پس از آن فرماندار ویژه رفسنجان طی سخنانی میلاد حضرت امام رضا(ع) را تبریک گفت و در مورد انتخابات پیش روی اظهار کرد: اسفندماه امسال رویداد مهم انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در پیش روی داریم که چهار راهبرد اصلی شامل مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت در انتخابات باید مد نظر همگان باشد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از ماه ها قبل دست به کار شده و قصد زیرسوال بردن مهندسی انتخابات را دارد افزود: هر چه رقابت ها بیشتر باشد مشارکت پای صندوق های رأی هم بیشتر و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی هم نمایان تر می شود.

رضایی بیان کرد: رأی مردم حق الناس است و باید از آن ها صیانت شود لذا دستگاه های مرتبط مراقبت بیشتری داشته باشند تا حتی یک رأی هم باطل نشود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث انتخابات رسانه ها هم پای کار بیایند تا مشارکت مردمی پای صندوق های رأی بیشتر و سلامت و امنیت انتخابات هم حفظ شود.

فرماندار رفسنجان در بخش دیگر از سخنانش به کشاورزی شهرستان اشاره و اظهار کرد: امسال محصول مناسبی از باغ های رفسنجان به میزان 65 هزار تن برداشت خواهد شد و بهتر است خیران با استفاده از درآمد حاصل از این محصول به احیا و بازسازی مدارس شهرستان که بیش از 45 مدرسه فرسوده داریم بپردازند که باقی الصالحات است.

وی همچنین مسایل مربوط به کمبود آب آشامیدنی را بیان کرد و افزود: پروژه های آب رسانی و حفر چاه های آب آشامیدنی در حال اجراست و در نقاطی مانند حومه غربی، فردوسیه نوق و غیره چاه ها در حال حفر و تجهیز هستند و تابستان امسال در بیشتر نقاط کم آبی برطرف خواهد شد.

رضایی با اشاره به اینکه پیگیر احیای پروازهای فرودگاهی رفسنجان هستیم گفت: تصفیه خانه مرکزی هم در حال اجراست و 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با اجرای این طرح آب آشامیدنی شهرستان سالم خواهد شد.

وی با بیان اینکه 450 لیتر در ثانیه فاضلاب در شهرستان داریم ادامه داد: پروژه فاضلاب شهرستان هم اجرا خواهد شد و پساب های خانگی توسط این پروژه تصفیه و آب حاصل شده به مصرف صنعت خواهد رسید.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: پایش دوربین ها در سطح شهر ها و روستاها در حال انجام است تا میزان جرایم سرقتی کاهش یابد.

نیازهای روستاهای فاقد دهیاری اعلام شود

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری رفسنجان هم در این جلسه ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت امام علی ابن موسی الرضا(ع) بیان کرد: از بخشداران می خواهیم که نیازهای روستاهای فاقد دهیاری را در موضوعات لایروبی قنوات، روشنایی معابر، آسفالت و طرح هادی اعلام کنند تا نسبت به جذب بودجه اقدام کنند.

دکتر محمدرضا رحمانی ادامه داد: دستگاه های اجرایی به تکالیف قانونی از جمله حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ پیگیری رفع موانع و زیرساخت ها جهت حمایت از تولید داخلی و اجرای طرح های سرمایه گذاری و رونق اقتصادی؛ توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی جامه عمل بپوشانند که خلأ کاری با ایجاد مهارت در جوانان شهرستان رفع می شود.

وی ادامه داد: در برگزاری نمایشگاه های مشاغل خانگی برگزارکنندگان غرفه ها باید مجوزهای لازم را دریافت کنند.
دکتر رحمانی در پایان به اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در صنف و فروشگاه رفسنجان اشاره کرد و گفت: این طرح به زودی در شهرستان به مرحله اجرایی در خواهد آمد و حدود 20 درصد از قیمت خرید کالا برای 3 دهک اول به صورت تشویقی توسط دولت پرداخت می شود.

نام نویسی کاندیداهای انتخابات از 19 آذرماه

در این جلسه سیدمحمد حسینی نسب رئیس شورای نگهبان شهرستان رفسنجان هم اظهار کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند ماه امسال برگزار می شود و نام نویسی از کاندیداها در 19 آذرماه آغاز می شود.

وی افزود: همه دستگاه ها باید کمک کنند تا انتخابات با رقابت سالم همراه باشد؛ دشمن در برنامه خود قصد دارد ناامیدی را در جامعه ترویج دهد اما با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر امیدآفرینی در جامعه، دستگاه ها می توانند با تکیه بر این اصل و جهاد تبیین، مشارکت حداکثری پای صندوق ها را جهت برگزاری انتخاباتی سالم رقم بزنند.

رابطه قلبی مردم با امام راحل کمرنگ نشود

فرمانده سپاه رفسنجان هم در این جلسه بیان کرد: ارتحال امام راحل داغ سنگینی بر جامعه ایران اسلامی است و روزهای 14 و 15 خرداد مراسم یادبود ایشان مثل هر سال در تهران برگزار می شود.

سرهنگ محمدپساوند تصریح کرد: دشمن در حال کمرنگ کردن رابطه قلبی بین مردم و امام راحل است اما این ارتباط هرچه پررنگتر و قوی تر می شود.

وی در مورد آمدن شهید مدافع حرم به رفسنجان هم گفت: عصر امروز طی اطلاع رسانی های قبلی قرار بود مراسم استقبال از شهید حیدر خلیلی در رفسنجان برگزار شود که این مراسم به دلیل دیر آمدن پیکر مطهر شهید برگزار نمی شود و ساعت 23 شب در حسینیه ثارالله مراسم وداع انجام می شود و پس از تشییع فردا پنجشنبه در گلزار شهدای رفسنجان آرام خواهد گرفت.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.