منو

برای اولین بار؛ پرورش کرم ابریشم در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

امسال برای اولین بار پروژه پرورش کرم ابریشم در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان اجرا شد.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، دکتر فاطمه حسینی نوه عضو هیأت علمی گروه گیاه پزشکی و مسئول پروژه پرورش کرم ابریشم در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: پروژه پرورش کرم ابریشم یک طرح کارآفرینی مربوط به انجمن علمی گیاه پزشکی که با حمایت بخش انجمن های علمی معاونت فرهنگی اجتماعی و همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان از ابتدای سال آغاز شده است.

وی افزود: در این طرح یک جعبه تخم نوغان با ۵ سن لاروی پرورش دادیم و در نهایت پیله تنی انجام و پیله ها برای تولید نخ ابریشم و مصارف بهداشتی وارد بازار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هر جعبه تخم حدود ۲۸ هزار تخم دارد خاطرنشان کرد: برای اینکه طرح برای اولین بار به اجرا درآمده برآوردمان این است که ۱۵ هزار پیله برداشت کنیم.

دکتر حسینی نوه در خصوص توجیه اقتصادی طرح عنوان داشت: اگر کشاورزی دسترسی به باغ توت داشته باشد و بتواند برگ درخت توت را تامین کند این کار از ابتدای فروردین آغاز و بعد از ۴۰ روز در هفته های میانی اردیبهشت به پایان می رسد و توجیه اقتصادی دارد.

وی گفت: برای موفقیت طرح باید همزمان با آموزش و ترویج کار توسعه توتستان‌ آغاز شود و امیدواریم به زودی این مهم محقق شود.

دکتر حسینی نوه با اشاره به اینکه امید داریم بتوانیم سال آینده بستری برای تربیت نیروی انسانی و کارآفرینی فراهم کنیم تصریح کرد: همه افراد شرکت کننده در این طرح گواهی شرکت در دوره پرورش کرم ابریشم را دریافت کردند که یک مدرک کاربردی بسیار ارزشمند در آینده شغلی آنها محسوب می شود.

شایان ذکر است ۸ خردادماه معاونت های فرهنگی، دانشجویی و پژوهشی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان از مزرعه کرم ابریشم در دانشگاه بازدید کردند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 19 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.