منو

مورد عجیب نیپک!!!

۲۹ خرداد ۱۴۰۲

تارنمای خبری ایستار// بعد از اطلاع رسانی صورت گرفته در پایگاه خبری ایستار در خصوص پرداخت حقوق های نامتعارف در یکی از شرکت های وابسته به شرکت ملی مس، هیات تحریریه ایستار با موجی از اطلاعات دریافتی از سمت مخاطبین خود رو به رو شد.

حجم اطلاعات دریافتی در خصوص شخصِ محوری این ماجرا و افراد نزدیک به او چنان بالا و متنوع بود که تا به امروز با هیچ یک از پرونده‌های منتشر شده در این پایگاه خبری برابری نمی کند.

اطلاعات دریافت شده از چنان تنوع و گستردگی برخوردار است که موجبات سردرگمی و حیرت همکاران هیات تحریریه را در پی داشته است.در این پرونده ، از تهران تا کرمان و رفسنجان و از نیروی خدماتی تا مدیرارشد و از کارکنان سابق تا کارکنان فعلی اقدام به ارسال شکوایه نموده اند. حجم اطلاعات چنان درخور و قابل توجه است که بی اغراق خوراک یکسال گزارش ویژه پایگاه خبری ایستار را تامین خواهد کرد.

سوال مهمی که اذهان ما را به خود مشغول کرده آن است که، اگر تنها بخش اندکی از این کوه شکواییه قابل اثبات باشد،چگونه شخصی با مدرک دیپلم و سابقه کاری نامرتب صرفا با تکیه بر لابی اقوامش می تواند به شرکتی صد در صد تخصصی ورود کرده، نه تنها در مجموعه باقی بماند ،بلکه پس از چندین سال به یکی از تعیین کننده ترین نیروهای آن مجموعه با حقوق نجومی بدل شود؟

شگفتی آن جا است که برخی از مهندسین سابق این شرکت مدعی شده اند تنها با ایجاد یک اختلاف کوچک با ((الف الف)) عرصه چنان بر آنان تنگ گشته که چاره ای جز استعفا و ترک مجموعه را نداشته اند.

یعنی در یک شرکت فنی مهندسی، شخصی با مدرک دیپلم و سابقه کاری ویزیتوری یک شرکت دارویی به چنان جایگاهی دست پیدا می کند که برای متخصصان آن شرکت تعیین تکلیف می کند.

بر همین اساس پرسش مهم دیگری به ذهن متبادر می شود و آن اینکه به فرض ((الف الف)) توانسته است با تکیه بر نفوذ خود دست به تخلفاتی بزند،آیا در مجموعه عریض و طویل شرکت ملی صنایع مس، نهاد نظارتی وجود نداشته که نسبت به اقدامات وی واکنشی نشان داده مانع اقدامات او شود؟

آیا مدیری در این مدت نزدیک به ده سال در این مجموعه بر سرکار نیامده که با زیاده خواهی او برخورد کرده مانع از اقداماتش شود؟

نکته جالب این است که تا لحظه نگارش این یادداشت و علی رغم اعلام آمادگی پایگاه خبری ایستار هیچ شخص مسوول و یا نهاد نظارتی از مجموعه شرکت مس اقدامی برای کسب اطلاع از چند چون این ماجرا نداشته است.

و این موضوع از دو حال خارج نیست، که یا آقایان خودشان بهتر می دانند ماجرا از چه قرار است و نیازی به اطلاعات بیشتر نیست،و یا اینکه منتظر افتادن آب ها از آسیاب هستند تا به افکار عمومی فراموشی دست دهد و فرصت برای ادامه حیات ((الف الف)) و امثالهم فراهم گردد که در هر صورت باعث تاسف و تاثر است.

به همین جهت و بر اساس وجدان اسلامی و انسانی و خواست جمع کثیری از مخاطبین پایگاه خبری ایستار که خواهان پیگیری این ماجرا هستند، بر خود فرض می دانیم تا انتها این موضوع را پیگیری کرده و به اطلاع افکار عمومی برسانیم.

به مسوولین مربوطه نیز توصیه می کنیم به جای انتظار برای افتادن آب این رسوایی از آسیاب ایستار ،بدنبال احقاق حق و بر خورد با متخلف باشند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.