منو

تقدیر مدیرکل ارشاد استان از ایجاد فضای خلاق هنری توسط شهرداری رفسنجان در سمپوزیوم‌ مجسمه سازی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: فضای خلاق به وجود آمده توسط شهرداری رفسنجان و جذب هنرمندان در نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی قابل ارزش است.

۰۵ تیر ۱۴۰۲

به گزارش ایستار،محمدرضا روحی در حاشیه بازدید از نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی رفسنجان، اظهار کرد: سمپوزیوم‌ها محل تبادل تجربیات هنرمندانی هستند که شاید در دیگر ایام سال فرصت حضور در شهری مانند رفسنجان را نداشته باشند.

وی افزود: هنرمندان در مدت زمان برگزاری سمپوزیوم با فرهنگ و آداب و رسوم مردم آشنا می‌شوند که این موضوعات کمک می‌کند آثاری را برای زیست‌بوم رفسنجان خلق کنند.

روحی ادامه داد: هنرمندان از زبان هنر برای ابراز عقاید، ارزش‌ها و آداب و رسوم خود استفاده می‌کنند و بسیاری از موضوعات را در قالب هنر به مردم منتقل کنند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: بسیاری از شخصیت‌ها، افراد بزرگ و پیشینه‌ها را می‌توانیم در قالب فضای تجسمی و مجسمه به آیندگان معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این آثار سال‌ها باقی می ماند و موضوعات فرهنگی و هنری و مفاخر شهرستان، استان و کشور منشأ خیر برای جوانان و نوجوانان می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان همکاری نهادهای فرهنگی برای برگزاری این سمپوزیوم و خلق آثار هنری را قابل تقدیر برشمرد و گفت: اهمیت شهرداری رفسنجان به این فضای هنری قابل تقدیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: سمپوزیوم مجسمه سازی می تواند بستر آموزش و مسیری برای ابراز علاقمندی جوانان، نوجوانان و کودکان به هنر شود.

روحی با دعوت از خانواده‌ها و فرزندان آن‌ها برای حضور در فضای سمپوزیوم، عنوان کرد: این بازدید برای جذب جوانان، نوجوانان و کودکان به هنر ایجاد انگیزه خواهد کرد تا در آینده به مجسمه‌سازی روی آورند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نقاط مثبت نخستین سمپوزیوم رفسنجان را زیاد دانست و تأکید کرد: کارهایی که با تولید و فرهنگ‌سازی همراه است، ارزشمندند.

وی یادآور شد: فضای خلاق به وجود آمده توسط شهرداری رفسنجان و جذب هنرمندان قابل ارزش است و امیدواریم با همت مسئولین، این اقدامات جذاب و شیرین تداوم یابد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.