منو

رفسنجان در اجرای طرح حجاب و عفاف رتبه اول استان را کسب کرد

رئیس دادگستری رفسنجان عنوان کرد: شهرستان رفسنجان در اجرای طرح حجاب و عفاف رتبه‌ اول استان کرمان را کسب کرده است.

۰۶ تیر ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، صبح امروز مهدی پورمحمدی رئیس دادگستری رفسنجان در نشست خبری هفته قوه قضایه عنوان کرد:طرح عفاف و حجاب از 26 فروردین 1402 در کشور اجرا شد اما این طرح در رفسنجان از 19 اذر 1401 آغاز شد که در 95 درصد اوقات با تذکر شفاهی و اخطار بر طرف می شد.

وی با اشاره به اینکه. رفسنجان در اجرای طرح حجاب و عفاف رتبه اول استان را کسب کرده است، افزود: از تمامی مادران و پدران رفسنجانی که با شرافت و عزت دختران باعفاف و پسران با غیرت تربیت کردند تشکر میکنم .

پور محمدی با اشاره به اینکه مردم رفسنجان در اجرای طرح عفاف و حجاب چشم ما بودند، اذعان کرد: خوشبختانه شهرستان رفسنجان در زمینه حجاب و عفاف نسبت به دیگر شهرهای استان و کشور در وضعیت خوبی قرار دارد.

رئیس دادگستری رفسنجان با اشاره به اینکه حجاب قانون است و باید قانون را اجرا کرد،گفت: در کشور های غربی هم متوجه این موضوع شدند که عدم پوشش کافی در مدارس و دانشگاه ها جلوی پیشرفت و رشد علمی را خواهد گرفت و دشمن خوب میداند با ایجاد فرهنگ بی حجابی یک بحران بزرگ در ایران ایجاد خواهد کرد .

مهدی پورمحمدی بیان داشت:رفسنجان در اجرای طرح مصلحین و حکمین قرآنی رتبه اول استان را بدست آورده و بیش از ۳۰ درصد منجر به سازش شده است.

وی با اشاره به اینکه رفسنجان 16 هزار جوان بیکار دارد، تاکید کرد: حضور افاغنه در رفسنجان نسبت به گذشته افزایش یافته است زیرا اکنون اتباع دیگر کارگر نیستند بلکه در زمینه‌ی تجارت پسته، ساخت‌و‌ساز، بافت‌فرش و …. فعالیت دارند و فرصت های شغلی را از جوانان رفسنجانی میگیرند .

پورمحمدی با اشاره به اینکه , حضور اتباع افغانستان فرصت نیست بلکه تهدید ملی و بین‌المللی است، گفت: باید فرهنگ و باور شهروندان رفسنجانی نسبت به حضور اتباع تغییر یابد تا زمانی که آنها برای اتباع افغانستان اشتغال ایجاد میکنند و در برخی موارد دختران ایرانی با پسران افغانستانی ازدواج میکنند اتباع در رفسنجان حضور خواهند داشت .

وی افزود:مردم باید اتباع را پس بزنند و پس زدن به منظور برخورد فیزیکی نیست، بلکه فرهنگ پذیرش اتباع افغانستانی  باید اصلاح شود و با برخوردهای قضایی و انتظامی این مسئله برطرف نمی‌شود.

پورمحمدی عنوان کرد: بر طبق آمار رسمی ۵۰ درصد موالید در رفسنجان متعلق به اتباع است. هرچه یک شهروند ایرانی از امکانات آب، برق، آموزشی، مخابرات و…استفاده می‌کند یک تبعه افغانستانی هم از این امکانات بهره‌مند می‌شود

وی در زمینه قتل ده نفر در منطقه نوق رفسنجان گفت:قاتل در کشور افغانستان هم دو نفر را به قتل رسانده که پس از ورود طالبان به افغانستان از زندان های افغانستان متواری و به ایران فرار کرده است.

پورمحمدی گفت:متاسفانه قاتل افغانستانی در شب تاسوعای سال گذشته بر اثر مصرف مواد مخدر شش نفر از اتباع و چهار نفر از هم وطنانمان را در منطقه نوق به قتل رسانده است که با ایجاد کمربند ایمنی کمتر از دوساعت قاتل افغانستانی دستگیر شد و حکم قصاص امده است اما بخاطر اعتراض خانواده های مقتولین حکم به دیوان عالی کشور ارسال شده است که در حال حاضر منتظر رای جدید هستیم .

در آخر گفت:سال گذشته آمار ازدواج در رفسنجان روبه افزایش و طلاق کاهشی بوده است و طلاق روند کاهشی داشته است


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.