منو

بالای۶۵ درصد تولید مس در مجتمع مس سرچشمه اما بازگشت منابع آن به استان زیر ۴۵ درصد است

فرماندار رفسنجان گفت: بالای ۶۵ درصد کاتد مس کشور در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تولید می شود امّا زیر ۴۵ درصد منابع حاصل از فروش این محصول به استان کرمان و رفسنجان بر می گردد.

۰۵ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در نشست شورای بانک ها در محل فرمانداری بیان کرد: معدن مس سرچشمه رفسنجان با توجه به اکتشافات عظیم در حریم این معدن، به عنوان بزرگترین معدن مس در دنیا است و جا دارد در انجام مسئولیت های اجتماعی خود بیش از پیش حرکتی در رفع مشکلات عدیده در شهرستان داشته باشد و در راستای پویایی جامعه گام موثر بر دارد.

وی با اشاره به اینکه مجتمع مس سرچشمه  در انجام رسالت و مسئولیت اجتماعی خود در مواقع نیاز و زمان های بحرانی پا به عرصه می گذارد که نسبتا قابل قبول است اظهار کرد: امّا مردم این شهرستان همچنان با مشکلاتی مانند تنش های آبی، آسیب های اجتماعی، بیکاری، ازدواج، تهیه جهیزیه، خسارت بخش کشاورزی و غیره مواجهند که حمایت های مس را می طلبد.
رضایی بیان کرد: تا قبل از عید نوروز بر اساس تسهیلاتی که از ناحیه امتیاز پول های موجود شرکت مس در بانک های رفسنجان به مردم و متقاضیان پرداخت می شد روح امید در کالبد شهرستان دمیده می شد.
وی افزود: از عوامل مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تقاضا داریم که منابع مالی را در بانک ها افزایش دهند تا با افزایش امتیازات، مردم بتوانند در جهت رفع مشکلات از امتیازات و تسهیلات بانکی بهره مند شوند.
دکتر محمدرضا رحمانی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری رفسنجان نیز در این نشست اظهار کرد: شرکت مس مقداری پول در بانک های رفسنجان سپرده گذاری کرده که از طریق امتیاز های سپرده ها می توان متقاضیان وام را به بانک های عامل معرفی کرد تا وام های اشتغال خرد و تسهیلات معیشتی را دریافت کنند.
وی افزود: بسیاری از مردم رفسنجان دارای مشکلاتی هستند که با تسهیلاتی هرچند کم، گره از مشکلاتشان در حوزه ازدواج جوانان، تأمین جهیزیه، مسکن و غیره باز می شود و این امر به فرزندآوری، افزایش جمعیت و  جلوگیری از پیری جمعیت کمک می کند.
دکتر رحمانی خاطرنشان کرد: سپرده گذاری های مس در حال حاضر در ۷ بانک شامل رفاه، رسالت، کشاورزی، تجارت، ملت، صادرات و بانک شهر است که با ارایه تسهیلات از این ناحیه می توان کمی از مطالبات مردم را انجام داد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سیزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.