منو

فرماندار رفسنجان: امسال شاهد رونق اقتصادی در شهرستان رفسنجان خواهیم بود

فرماندار رفسنجان: امسال با برداشت ۸۰ هزار تن محصول پسته از باغات شهرستان شاهد رونق اقتصادی در رفسنجان خواهیم بود.

۰۲ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با توجه به اینکه، در سالهای اخیر به دلیل خشکسالی و نبود محصول پسته وضعیت اقتصادی خوبی در شهرستان حاکم نبود،  اذعان کرد: خوشبختانه امسال،سال محصول خواهد بود و شاهد رونق اقتصادی در شهرستان خواهیم بود

وی افزود:در سال جاری باهمکاری شرکت نفت گازوئیل در بین کشاورزان توزیع شد که از بروز سرمازدگی پسته جلوگیری کرد در صورتی که دیگر شهرستان‌های استان ۷۰ درصد محصول‌شان بر اثر سرمازدگی از بین رفت.

حسین رضایی گفت: خوشبختانه خاموشی چاه های کشاورزی با پیگیری های استاندار در سفر ریاست جمهوری از چهار روز در هفته تا پایان مهرماه به یک روز در هفته رسید.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: تولید جهان بالای یک میلیون تن پسته است، باید تلاش کنیم موانع صادراتی برطرف شود. بالای ۳۰ درصد تولید پسته کشور در رفسنجان است، و این رقم خوبی برای ارزآوری در کشور است.

وی در ادامه گفت: اگر محصولات پسته رفسنجان در سه مناسبت مهم جهانی از جمله؛ کریسمس صادر شود نزدیک به پانصد هزار دلار ارز  وارد کشور خواهد شد .

رضایی تصریح کرد: مسئله آب و کشاورزی در کشور مسئله امنیتی شده است و استان‌ها به خاطر آب با هم درگیر هستند، تنها پول کشاورزی‌‌ست که شهرستان را نجات می‌دهد

حسین رضایی با بیان چالش ها و خسارت های سیل سال گذشته اظهار کرد: در سیل سال گذشته  390 منزل مسکونی با ورود سلاب  از بین رفتند که  در حال حاضر پس از گذشت یکسال با کمک دولت و بخش خصوصی تعدادی منزل مسکونی نوساز در کوثرریز به مردم  تحویل داده شده است .

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه 30 درصد از منابع اتاق بازرگانی استان از رفسنجان تامین میشود، تاکید کرد: با پیگیری های انجام شده  بودجه 13 میلیارد تومانی راه اندازی اتاق بازرگانی رفسنجان تامین شده است .

وی بااشاره به اینکه برگزاری جشنواره های فصلی باعث رونق اقتصاد کشاورزان میشود، عنوان کرد: در پایان شهریورماه نشان جغرافیایی پسته به نام رفسنجان در جشن ملی پسته در خانه حاج آقا علی ثبت و رونمایی میشود.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: پروژه فاضلاب شهری رفسنجان به مساحت ۷۹۰۰ هکتار توسط شرکت مس اجرا خواهد شد البته این پروژه به دلیل مساحت زیاد و بودجه هنگفت برای اجرا به زمانی زیادی نیاز خواهد داشت .

رضایی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون 10حلقه چاه وارد مدار شدند و تا پایان تابستان سه حلقه چاه دیگر وارد مدار خواهند شد، اذعان کرد: متاسفانه در منطقه نوق منبع آب با کیفیت وجود ندارد و اکنون پروژه انتقال آب به منطقه نوق توسط قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام در حال اجرا است.

فرماندار رفسنجان در پایانگفت: ۸۰ پروژه با اعتبار ۹۳۰ میلیارد تومان در هفته دولت در رفسنجان افتتاح و ۱۰ پروژه هم با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هجده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.