منو

واگذاری واحد‌های نهضت ملی مسکن در استان کرمان

آیین واگذاری واحد‌های نهضت ملی مسکن در استان کرمان با افتتاح پروژه ۶۴ واحدی خانواده بهزیستی به نمایندگی از ۶ هزار و ۸۶۳ واحد مسکونی استان برگزار شد.

۰۵ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان ظهر امروز یکشنبه 5 شهریور ماه در این مراسم با بیان اینکه بخش عمده‌ای از هزینه خانوار صرف تهیه مسکن می‌شود، گفت: تامین یک میلیون مسکن در سال و چهار میلیون در دوره چهار ساله دولت، کار بزرگ و سختی است که همه پای کار بیایند و کمک کنند.

استاندار کرمان با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ساخت مسکن تامین زمین است، افزود: تامین زمین برای ۱۵۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن کار بزرگی است و بیش از ۲ هزار هکتار زمین آماده و تعیین تکلیف شده است.
فداکار بیان کرد: حدود ۸۰۰ هکتار زمین برای سه شهر رفسنجان، سیرجان و جیرفت در شورای عالی معماری و شهرسازی منتظر تصویب است که اگر انجام شود، عمده زمین ساخت مسکن در استان کرمان تامین می‌شود.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: به غیر از شهرهای سیرجان و رفسنجان زمین به صورت خود مالکی واگذار می‌‌شود که پس از آماده‌سازی و تفکیک در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: چند پروژه ساخت مسکن به دلیل خلف وعده‌ای که در دولت قبل انجام شده، به مشکل برخورده‌اند که پیگیریم که به زودی حل شود.

فداکار تاکید کرد: عملکرد جزیره‌ای کار را سخت کرده بود که با همکاری دستگاه‌ها کار در حال به نتیجه رسیدن است و ظرفیت‌های قانونی نیز در بخش مسکن حتما استفاده می‌شود.
به گفته رضا حافظی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: در سطح شمال و جنوب استان کرمان، ۶ هزار و ۸۶۳ واحد مسکونی از طرح‌های حمایتی مسکن دولت امروز به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: طرح‌های افتتاح شده امروز شامل ۳۶۵ واحد در قالب طرح بازآفرینی شهری، ۲ هزار و ۱۰۰ واحد از واحدهای مسکونی باقیمانده مسکن مهر در شمال و  ۲۵۰ واحد هم مسکن مهر جنوب استان، ۲۹۰ واحد مسکن ملی، 3 هزار و 800 واحد مسکن روستایی، ۸۵۰ واحد مسکن خود مالکی است.
وی اظهار داشت: پروژه‌ای که به نمایندگی از واحدهای مسکونی استان کرمان در آن حضور داریم، ۶۴ واحد و مربوط به مددجویان بهزیستی است که از سال‌های گذشته باقی مانده بود و که تحویل متقاضیان می‌شود.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان تصریح کرد: هر واحد این پروژه ۱۰۸ متر مربع مساحت دارد که برای هر کدام 300 میلیون تومان هزینه شده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.