منو

پوستر هفتمین جشن ملی پسته رفسنجان رونمایی شد

در آستانه رویداد مهم برداشت محصول پسته رفسنجان، از پوستر هفتمین سال ثبت ملی پسته به نام رفسنجان توسط مسئولین در محل فرمانداری رونمایی شد.

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی فرماندار رفسنجان در این آئین اظهار کرد: پسته محصولی استراتژیک و ارزآور و مهد تولید جهانی آن در رفسنجان است که با وجود 80 هزار باغ پسته در این شهرستان و البته وجود درخت 1500 ساله پسته و درختان چند صد ساله باعث شد ثبت ملی پسته به نام رفسنجان رقم بخورد.

وی افزود: در سال 96 در خصوص ثبت گواهی بین المللی نشان جغرافیایی پسته رفسنجان اقدام شد و اکنون این نشان بین المللی توسط وایپو ( سازمان جهانی مالکیت فکری ) به نام رفسنجان ثبت شده است.
رضایی بیان کرد: رفسنجان در حوزه کشاورزی پسته آوازه ای بلند بالا دارد و در بازارهای جهانی اعم از آمریکا و اروپا جایگاه ویژه ای دارد.
سید مصطفی مرتضوی دبیر این جشن ملی هم اظهار کرد: هفتمین جشن ملی پسته در رفسنجان قرار است روزهای 26 تا 30 شهریور در پنج نقطه از شهرستان یعنی صفائیه، اسماعیل آباد، کشکوئیه، کبوترخان و خانه خشتی جهان برگزار شود و از برنامه های جنبی این جشن هم برگزاری تورهای گردشگری و بازدید از باغ های پسته و برداشت محصول و نیز نمایشگاه و غرفه های صنایع دستی خواهد بود.
رفسنجان دارای ۸۰ هزار هکتار باغ پسته است که امسال ۷۰ هزار تن محصول از آن ها توسط کارگران برداشت و فرآوری می شود، ۵۰ روز زمان برداشت خواهد بود که روزانه ۲۰ هزار نفر کارگر در این امر کمک می کنند ، همچنین ۱۳۰ ناظر بهداشتی روند نظارت از برداشت و فرآوری محصول پسته را در این شهرستان بر عهده دارند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.