منو

المان پسته و گواهی ثبت جهانی پسته رفسنجان رونمایی شد

صبح امروز المان پسته و گواهی ثبت جهانی پسته رفسنجان با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور در بلوار طالقانی رونمایی شد

۳۰ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی فرماندار رفسنجان روز پنجشنبه در این آئین اظهار داشت: پسته محصولی استراتژیک و ارزآور و مهد تولید جهانی آن در رفسنجان است که با وجود ۸۰ هزار باغ پسته در این شهرستان و البته وجود درخت هزار و ۵۰۰ ساله پسته و درختان چندصد ساله موجب شد ثبت ملی پسته به نام رفسنجان رقم بخورد.

حسین رضایی افزود: سال ۹۶ در خصوص ثبت گواهی بین المللی نشان جغرافیایی پسته رفسنجان اقدام شد و اکنون این نشان بین المللی توسط وایپو (سازمان جهانی مالکیت فکری) به نام رفسنجان ثبت شده است.

وی بیان کرد: رفسنجان در حوزه کشاورزی و تولید پسته آوازه ای بلند بالا دارد و در بازارهای جهانی اعم از آمریکا و اروپا جایگاه ویژه ای دارد.

فرماندار رفسنجان افزود: از ۲۰۰ هزار تن تولید پسته در ایران ۷۰ هزار تن امسال در رفسنجان برداشت می شود و ۲۰ درصد مصرف داخلی دارد و بقیه آن باید به کشورهای خارجی صادر شود.

وی گفت: امسال جشن ملی پسته در مناطق صفائیه، اسماعیل آباد، کشکوئیه، کبوترخان و خانه خشتی این شهرستان در حال برگزاری است.

همچنین در این برنامه رونمایی از مجسمه پسته واقع در بلوار طالقانی انجام شد این مجسمه دارای 10 تن وزن و سه متر ارتفاع است و یکی از آثار سمپوزیوم مجسمه بازی رفسنجان می باشد که توسط میلاد نبی زاده هنرمند کشوری به مدت یک هفته در موزه ریاست جمهوری ساخته شده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.