منو

فرماندار رفسنجان: پروژه انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان سرعت گرفت

فرماندار رفسنجان در بازدید از اجرای خط لوله انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان گفت: پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به طول 3 هزار و 700 متر در حال اجرا است و به زودی این آب وارد مدار مصرف خواهد شد و تنش آبی موجود در شهرستان را برطرف خواهد کرد.

۰۶ مهر ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، مهندس حسین رضایی در بازدید از اجرای لوله های خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان که با حضور دکتر دهقانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و مهندس چرخ انداز مدیرعامل شرکت آب  و فاضلاب شهرستان انجام شد با اشاره به اینکه مردم منطقه شمال استان و به ویژه شهرستان رفسنجان از مساله بی‌آبی و کم آبی به شدت در رنج هستند، افزود: آب آشامیدنی و آب کشاورزی منطقه رفسنجان در معرض آسیب جدی است.

وی بیان کرد: نهم تیرماه امسال رئیس جمهور از پروژه انتقال آب خلیج فارس بازدید کرد و در این بازدید دستور لازم را برای اتمام سریع این پروژه بزرگ آبرسانی و حیاتی صادر کرد.

رضایی افزود: با وجود ابربحران کم آبی در استان کرمان، انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان خود افسانه ای بیش نبود زیرا هزینه های خط انتقال آنقدر زیاد بود که امکان عملیاتی شدن آن را ممکن نمی کرد اما این افسانه در دولت سیزدهم رنگ واقعیت به خود گرفت زیرا بهمن ماه سال گذشته کلنگ اجرای این پروژه به زمین خورد و اینک هم خط لوله و هم تصفیه خانه آن با سرعت در حال احداث هستند.

رضایی بیان کرد: خط انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان(خط اضطراری) با هدف تامین آب آشامیدنی شهرهای در خطر بحران همچون کرمان و رفسنجان از خط انتقال صنعت اواخر سال ۱۴۰۱ راه اندازی شد؛ این خط به میزان ۳۰ میلیون مترمکعب آب این شهرها را تامین می کند و مراحل اجرایی خود را می گذراند که می تواند بخشی از نیاز آبی این دو شهرستان را رفع کند.

وی خاطرنشان کرد: 16 کیلومتر خط انتقالی که توسط صنعت و فولاد در حال اجراست امیدواریم به زودی مراحل اتمام آن را شاهد باشیم و خبر خوشحال کننده را به مردم رفسنجان اعلام نماییم


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.