منو

فضا و منظر شهری رفسنجان متحول شده است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از تحول جدی در فضا و منظر شهری رفسنجان تمجید و از شهردار و شورای شهر قدردانی کرد.

۲۵ مهر ۱۴۰۲

به‌گزارش ایستار، سیدمهدی هاشمی روز گذشته در یکصد‌و‌سی‌و‌پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر رفسنجان اظهار کرد: انصافاً تحول جدی در حوزه فضا و منظر شهری رفسنجان ایجاد شده و باید از شورای شهر رفسنجان بواسطه انتخاب شهرار خوب و هم از شهردار بواسطه تلاش ایشان تقدیر و تشکر کرد.

وی بیان کرد: شهرداری و ثبت اسناد پرمراجعه‌کننده‌ترین دستگاه‌ها در حل مسائل و مشکلات حوزه حقوقی و مالکیتی اشخاص هستند.

وی پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک را داد و گفت: کارگروهی از ثبت اسناد، شهرداری و شورای شهر را برای یافتن راهکار و رسیدن به ادبیات مشترک تشکیل دهیم که این کارگروه هر ۱۵ روز یک‌بار تشکیل شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های قانونی بهره ببریم تا فرایندها را اصلاح و در حل مشکلات مردم کمک کنیم. بستر خدمات و مکاتبات خود را به‌صورت الکترونیک انجام دهیم و برای برخی مکاتبات زمان‌بندی تعیین کنیم.

هاشمی بار دیگر تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد که تعامل بین ثبت اسناد و شهرداری را به نقطه‌ای برسانیم که به حل مشکلات مراجعان بیانجامد.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر هویت بخشیدن به اراضی و املاک، افزود: همه دستگاه‌ها پای کار هستند و باید کمک کنیم که این دغدغه کاهش پیدا کند چرا‌که خروجی آن کاهش پرونده‌های قضایی است.

وی عنوان کرد: زمین به عنوان منبع عظیم ثروت خداوندی از آغاز خلقت بشر تاکنون مورد توجه بوده است و اکنون نیز مورد توجه قرار دارد بویژه آن‌که اگر فضای اقتصادی جامعه گاهی به سمت سوداگری و دلالی پیش برود.

هاشمی با اشاره به تصویب قانون جامع حدنگار در سال ۱۳۹۳، خاطرنشان کرد: این قانون همه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرده که نسبت به ارائه مدارک و مستندات و مدارک مالکیتی و تهیه نقشه و ارائه به سازمان ثبت اقدام کنند اما دستگاهها به تکالیف خود انجام ندادند. هنوز نتوانستیم حدنگاری و سنددار کردن زمین‌ها را در شهرها تا دورترین نقاط روستایی انجام دهیم که این موضوعات سبب دعوای حقوقی و کیفری می‌شود و گرفتاری‌های زیادی ایجاد می‌کند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در پایان بر هم‌فکری و هم‌افزایی اداره ثبت اسناد و شهرداری برای حل مشکلات مردم تأکید کرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.