منو

استاندار کرمان: گردشگری، صنعتی اشتغالزا و ارزان است

استاندار کرمان گفت: گردشگری یک صنعت اشتغالزا و ارزان است که درآمد پایداری را برای مردم ایجاد می‌کند.

۲۹ مهر ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، در نود و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به بررسی طرح کرمان 1404 با رویکرد گردشگری پرداخته شد.

استاندار کرمان در این نشست به ظرفیت‌های فوق‌العاده استان در حوزه گردشگری از شمال تا جنوب و شرق تا غرب پرداخت و افزود: در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان کرمان، اثر و هنری برای عرضه دارد.

محمدمهدی فداکار بیان داشت: مناطقی از استان کرمان در یک موقعیت زمانی شاهد اختلاف دمای بسیار زیاد هستند که ظرفیت بزرگی برای جذب گردشگر حتی برای داخل استان کرمان است.

استاندار کرمان گفت: ظرفیت‌های استان کرمان هنوز معرفی نشده و برای معرفی آن کوتاهی کرده‌ایم و بخشی از این کوتاهی نی به دستگاه‌های اجرایی بر می‌گردد.

فداکار با تاکید بر اینکه زیرساخت و تبلیغ در حوزه گردشگری باید همزمان با هم وجود داشته باشد، تصریح کرد: مزار مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی ظرفیت بزرگی برای گردشگری در استان کرمان ایجاد کرده و حضور خارجی‌هایی که برای زیارت مزار حاج قاسم به کرمان می‌آیند، یک ظرفیت برای گردشگری استان کرمان است.

استاندار کرمان، تشکیل ستادی با محوریت اتاق بازرگانی و حضور معاونان اقتصادی، عمرانی و سیاسی و امنیتی استانداری طی دو هفته آینده در راستای مشخص کردن برنامه‌های گردشگری استان و با رعایت ملاحظاتی که در این حوزه هست را مورد تاکید قرار داد.

فداکار گفت: گردشگری یک صنعت اشتغالزا و ارزان است، درآمد پایداری را برای مردم ایجاد می‌کند. الان دیگر هتل‌سازی برای گردشگری مهم نیست، بوم‌گردی مطرح شده و استان کرمان در این زمینه حرف برای گفتن دارد.

کرمان مملو از جاذبه‌های گردشگری تجربه و ماجراجویی است

سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: علی‌رغم همه ظرفیت‌ها هنوز گردشگری نتوانسته به عنوان یکی از پتانسیل‌های اقتصادی استان عمل کند.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که شناخت کامل از ظرفیت‌های کرمان صورت نگیرد، مقصد گردشگری جدی نخواهیم بود، افزود: عدم شناخت از استان در سطح استانی، ملی و بین‌المللی، بزرگترین‌ ضعف گردشگری کرمان است.

طبیب‌زاده ادامه داد: فرصت تاریخی برای کشور و استعدادهای درخشان ایران فراهم شده که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم‌.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از رونق گردشگری تجربه و ماجراجویی در دنیا در سال‌های اخیر نام برد و گفت: کرمان مملو از جاذبه‌های این نوع گردشگری است که می‌تواند جمع کثیری را به خود جلب کند.

گردشگری پدیده‌ای همه‌گیر و فراگیر است

سعید شاهرخی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: گردشگری پدیده‌ای همه‌گیر و فراگیر است و همه بخش‌ها را پوشش می‌دهد، علاوه بر اینکه واقعه‌ای هدفمند است که منحصر به بحث سیاحت و فراغت نیست.

وی، نمایش مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در حوزه گردشگری دانست و از ضروریات گردشگری را سازماندهی و شبکه‌سازی نیروی انسانی، افزایش پروازهای کرمان، راه‌اندازی پروازهای خارجی، سطح‌بندی جاذبه‌های استان، راه‌اندازی یگان‌های حمل و نقل منظم در کرمان با توجه به پراکندگی جاذبه‌ها، توجه به زیرساخت جاده‌ای به ویژه در مسیر لوت به عنوان میراث جهانی، ایجاد سایت تبلیغ داده‌های کرمان، آموزش، تبلیغ و ترویج رویدادها، همایش‌های علمی و تخصصی برشمرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.