منو

معاون پارلمانی رییس جمهور: آثار نظام الگوبخش جمهوری اسلامی در دنیا نمایان است

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه در هر حوزه و بخشی که رشد کنیم و نظام الگوبخش ارائه دهیم آثارش در دنیا مشاهده می‌شود، گفت: امروزه آثار نظام الگوبخش انقلاب اسلامی ایران در دنیا و منطقه نمایان شده است.

۱۲ آبان ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، سید محمد حسینی روز جمعه در جشنواره زعفران دهستان محروم راویز از توابع رفسنجان افزود: حزب الله لبنان و انصارالله یمن با الهام از انقلاب اسلامی به جنگ با اسرائیل رفتنه و از مسلمانان غزه دفاع می کنند.

وی همچنین با اشاره به جشنواره زعفران منطقه روایز رفسنجان اظهار داشت: کشاورزی در حوزه فعالیت‌های بخش خصوصی است اما دولت نقش حمایتی و هدایتی خود را در این حوزه ایفا می کند.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در حال حاضر در دولت بحث اصلاح الگوی کشت با سیاست آینده نگری و نگاه به بازار و میزان مصرف داخلی و خارجی مطرح است و امیدواریم در این زمینه با حمایت های دولت، علاوه بر خودکفایی در تولید، صادرات محصولات کشاورزی نیز به اقصی نقاط جهان انجام شود.

وی افزود: همانطور که توسعه و کشت پسته در نقاط مختلف کشور از رفسنجان نشات گرفته، تولید زعفران نیز از خراسان منشأ گرفته و در حال حاضر می بینیم که در شهرستان های مختلف استان کرمان از جمله زرند، بردسیر، سیرجان، بافت، ریگان و غیره این محصول کشت می شود که نشان می دهد کشت زعفران نتیجه خوبی در این استان می دهد.

حسینی با بیان اینکه عمده زعفران جهان در ایران تولید می شود افزود: قبلاً این محصول به کشورهای اسپانیا، امارات و سایر کشورهای جهان صادر می شد و ارزش افزوده ای برای آن کشورها داشت تا اینکه صنعت بسته بندی زعفران در کشورمان شکل گرفت و در حال حاضر صادرات زعفران برای ایران ارزش افزوده دارد.

وی کشت زعفران را با وجود خشکسالی های ۱۰ سال اخیر و کاهش بارندگی ها در کشور توصیه و بیان کرد: این محصول به آب زیادی نیاز ندارد بنابراین اصلاح الگوی کشت به این معنی مطرح است که در نقاطی که کمبود آب وجود دارد محصولاتی کشت شود که آب کم نیاز دارد.

حسینی بیان کرد: باید به سمت کشت محصولات با نیاز آبی اندک با استفاده از روش های علمی رفت خوشبختانه شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی در این حوزه نقش بسزایی دارند.

وی گفت: کشت گلخانه ای در کشور نتیجه بخش است و به راحتی می توان محصولات این کشت را صادر کرد لذا نیاز است زیرساخت های ناوگان هوایی ارتقا یابد، تا مشکل بیکاری رفع شود.

حسینی با اشاره به اینکه در دولت مردمی سیزدهم به همین سمت در حال حرکت هستیم اظهارداشت: در این‌ دولت پنج هزار کارگاه و کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل احیا شده، همچنین در صنعت پتروشیمی، عمرانی، و ساخت مسکن تدابیر خوبی اندیشیده شده و در صنعت بسیاری از صنایع و حرفه ها، فعال و معیشت مردم متحول می شود.

وی با بیان اینکه دولت در حوزه گشایش راه صادرات پسته، زعفران و دیگر محصولات کشاورزی با جدیت پیگیر است گفت: اگر زمانی اسرائیل و آمریکا می خواستند ما منزوی باشیم اما در حال حاضر عضو دائم سازمان شانگ های، بریکس و کشورهای توسعه یافته هستیم و یعنی بازرگانان ما بهتر می توانند محصول خود را صادر کنند و درآمد پایدار و ماندگار برای ایران داشته باشند.

حسینی افزود: تاکید رییس جمهور این است که در هر شهرستانی باید جایگاهی برای عرضه محصولات مشاغل خانگی ایجاد شود لذا شهرداری ها در این موضوع کمک کنند.
وی ادامه داد: دولت سیزدهم صادرات محصولات گلخانه ای و بیمه دام و طیور و آبزیان را دنبال می کند تا دغدغه تولیدکنندگان کمتر شود.

معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر مسئولان به ویژه شخص رییس جمهور در عرصه حضور دارند و گره‌گشایی می کنند و این امر موجب می شود مردم هم با شور و شوق دوستدار نظام باشند و با وحدت و انسجام در عرصه حضور داشته باشند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 8 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.