منو

طرح غربالگری فشارخون و دیابت در رفسنجان از هفته آینده آغاز می شود

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه دیابت و فشارخون دو بیماری خاموش و عامل اصلی بسیاری از بیماری ها هستند گفت: شناسایی و درمان این بیماری ها برای سنین بالای 18 سال از هفته آینده در شهرستان آغاز می شود.

۱۷ آبان ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در کمیته امنیت و سلامت غذایی با حضور دکتر دهقانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری اظهار کرد: بیماری های دیابت و فشارخون دو بیماری خطرناک و تهدید کننده سلامتی هستند لذا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این خصوص کمپین و برنامه ملی را اجرا خواهد کرد تا کلیه افراد بالای 18 سال و مادران باردار در این طرح مورد آزمایش قرار گرفته و روند درمان را در پیش بگیرند.

وی اظهار کرد: هدف از اجرای این برنامه شناسایی و درمان؛ آگاهسازی جامعه و ارتقاء سطح سلامت جامعه است.

رضایی در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هم خاطرنشان کرد: از طریق فضای مجازی می توان بهترین محتواها را تولید و عرضه کرد که موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: این برنامه به ‌تازگی توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده و مورد تأکید قرار گرفته است؛ لذا همه گروه‌ها باید در اجرای این برنامه همکاری لازم را داشته و آن را در اولویت قرار دهند.

فرماندار ویژه رفسنجان عنوان کرد: مهم ‌ترین هدف این برنامه شناسایی افراد مبتلا به دیابت و فشارخون و مداخله برای پیشگیری از سکته‌ها و بیماری ‌های دیگر در این افراد است.
وی بیان کرد: ارائه آموزش ‌های اصلاح سبک زندگی سالم به جامعه هدف و غربالگری همزمان و همچنین مداخله برای برطرف نمودن اختلالات فشارخون و دیابت باید تا اجرایی‌شدن این برنامه در اولویت تمام برنامه‌ها قرار گیرد.

عباس اسماعیلی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این کمیته گفت: بهترین سرمایه هر جامعه ای نیروی انسانی آن است که بهتر است سلامت و امنیت غذایی تأمین شود و با کنترل دیابت و فشارخون که عاملی خطرناک برای بسیاری از بیماری هاست جامعه به سمت سلامتی سوق داده شود.

نان کامل در 6 نانوایی رفسنجان عرضه می شود

رئیس گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم دراین نشست اظهار کرد: در استان کرمان مقرر شد تعدادی از نانواهای موجود نان کامل عرضه کنند که در شهر رفسنجان هم در کمیته آرد و نان مصوب شد 6 نانوایی نان کامل را عرضه کنند.

مجید رنجبر کاظمی بیان کرد: با کارخانه آرد رفسنجان صحبت کردیم که آرد کامل در اختیار این نانوایی ها قرار دهد البته نان کامل به دلیل اینکه سبوس و عناصری که برای تولید نان فانتزی  در گندم وجود دارد از گندم گرفته نمی شود نان کامل نامیده شده و قیمت این نان از نان معمولی گرانتر اما از ارزش غذایی بالاتری برخوردار است.

وی در ادامه به بررسی مصوبات قبل این جلسه هم اشاره کرد و گفت: این مصوبات شامل تأمین آمبولانس، راه اندازی دستگاه سنجش آلودگی هوا، فاضلاب بیمارستانی و غیره است که در حال انجام است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + نه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.