منو

فرماندار رفسنجان: مشکل استاندارد ملی پسته رفع شد

فرماندار ویژه رفسنجان گفت: با تلاش‌ مسئولین بخش دولتی و خصوصی و با پیگیری های دکتر فداکار استاندار کرمان در جلسه ستادعالی پسته که در محل وزارت جهاد کشاورزی و با حضور تعدادی از نمایندگان برگزار شد و در ستاد عالی پسته، مصوب شد که حذف الزام انجام آزمون‌های افلاتوکسین، باقیمانده سموم و میکروبی از استاندارد ملی پسته ایران اجرایی شود.

۲۲ آبان ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در این خصوص اظهار کرد: موارد اضافه ‌شده در تجدیدنظر ششم استاندارد ملی پسته، مشکلات زیادی در حوزه صادرات ایجاد کرده‌بود.

وی افزود: لذا پیگیری‌های مداوم  فعالین بخش خصوصی، اتاق بازرگانی استان کرمان و انجمن پسته ایران و بخش دولتی ( استانداری کرمان، فرمانداری رفسنجان، اداره کل استاندارد کرمان، پژوهشکده پسته ایران و جهاد کشاورزی رفسنجان) که از اوایل سال ۱۴۰۲ آغاز شده‌بود، در نهایت منجر به تغییر بند یادآوری در متن استاندارد شماره ۱۵ ملی ایران شد.

فرماندار ویژه رفسنجان در تشریح این تغییرات اظهار کرد: در خصوص ارزیابی انطباق محموله‌های صادراتی؛ آزمون‌های افلاتوکسین، باقیمانده آفت‌کش‌ها و میکروبی براساس قوانین و مقررات کشور مقصد یا درخواست خریدار یا صادرکننده مطابق با استاندارد ملی و بین‌المللی مورد قبول طرفین یا مشخصات فنی اظهارشده توسط مراجع قانونی و یا ذی‌صلاح کشور هدف انجام می ‌شود.

رضایی بیان کرد: در صورت عدم ارائه درخواست از سوی خریدار یا صادرکننده یا عدم انجام آزمون‌های کامل مطابق با این استاندارد، با توجه به شرایط کشور هدف، صادرکننده ملزم به ارائه تعهدنامه مبنی بر پذیرش مسئولیت این موضوع است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.