منو

خرمی شاد در پی مهندسی انتخابات رفسنجان و کرمان است؟؟!!

۲۳ آبان ۱۴۰۲

تارنمای خبری ایستار//کلید واژه ((مهندسی انتخابات)) که چندی پیش و برای اولین بار در فضای سیاسی رفسنجان توسط حجت الاسلام جلالی نماینده رفسنجان گفته شد ، باعث واکنش‌های منفی بسیار در بین دوستداران نظام و رأی‌دهندگان قبلی جلالی شد.
گفتن این کلید واژه ما را بر آن داشت که با دقت درانتصابات این روزهای مس و تحلیل انها ، به نتایج جالب توجهی برسیم.
انتصابات عجیب و غریب خرمی شاد در شرکت ملی صنایع مس این ذهنیت را ایجاد نموده که نامبرده در صدد تاثیر گذاری بر نتایج انتخابات آینده شهرهای کرمان و رفسنجان و بقول حجت الاسلام جلالی ((مهندسی انتخابات)) باشد.
خرمی شاد بعد از یک دوره پر تلاطم مدیریتی در مس ،در میان بسیاری اما و اگر ،سکاندار صنعت مس ایران شد.
خرمی شاد کارمند سابق ایمیدرو(که گویادر اولین اقدام خود را کارمند مس نموده و حقوق ۲۵ میلیونی را تبدیل به ۱۰۰ میلیونی نموده؟؟!!!الله اعلم) و مدیر فعلی صنعت مس، هندوانه در بسته ای بود که تا همین امروز ابعاد پنهانی نوع سیاست گذاری و منش مدیریتی اش آشکار نشده است؛ اما انتصابات وی تا به امروز گواه آن است ، خرمی شاد تمام تخم مرغ های سیاست استان کرمانش را در سبد یک باند گذاشته است.
ماجرای رقابت مابین نمایندگان استان کرمان،داستان جدیدی نیست اما ترکیب حاصل از انتخابات مجلس یازدهم رنگ و بوی جدی تری به آن داد.
انشقاق در مجمع نمایندگان استان (که با آتش بیاری نماینده رفسنجان در این معرکه همراه بود)جدی ترین نتیجه این رقابت بود که خسارات جبران ناپذیری بر منافع مردم استان کرمان و علی الخصوص رفسنجان وارد کرد.
با انصراف حسن پور از حضور در حوزه انتخاباتی سیرجان و بردسیر و شایعه حضور او در کرمان زنگ خطر را برای برخی کاندیداهای دیگر کرمان به صدا در آورد.
حضور حسن پور در کرمان به معنای به خطر افتادن امکان رای آوری زاهدی بود.
از سوی دیگر وضعیت حجت‌الاسلام جلالی نیز در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار چنان آشفته و رو به زوال است که کمتر کسی امیدی به رای آوری مجدد او دارد.
در همین شرایط بود که خرمی شاد به مدیرعاملی صنعت مس رسید و برپایه محاسباتی که چند و چون آن بر ما معلوم نیست تصمیم گرفت که به جای سیاست یکی به میخ و یکی به نعل(سیاست همه مدیر عاملان مس در طی این سالها) طرف کفه سبک‌تر و کم شانس تر موازنه را بگیرد.
انتصاب مدیر عامل باشگاه مس کرمان و به کار گماردن یکی از نزدیکان زاهدی و همچنین سپردن عنان صندوق بازنشستگی مس به علی خانی که او نیز مدتها است در تیم زاهدی توپ می زند گواه آشکاری بر این مدعا است.
آوردن حسین احمدی یار غار اصلاح طلب جلالی در صندوق بازنشستگی و به احتمال زیاد یکی دو انتصاب دیگر مخصوصا در مجتمع سرچشمه از نزدیکان جلالی می تواند تکمیل کننده پازل انتخاباتی خرمی شاد باشد.
به نظر این انتصابات برای تاثیر گذاری بر انتخابات پیش رو است و برخی آنرا با سند و مدرک تایید مینمایند .اما چرایی چرخش پر هزینه خرمی شاد به سمت کم شانس ترین سمت این موازنه، سوالی است که باید به انتظار پاسخ آن نشست.
فرض برآنکه مهندسی شاد به نتیجه نرسید و ترکیب نمایندگان منتخب در استان کرمان که بسیار هم محتمل است بر خلاف سرمایه گذاری او از آب در آید، که وی به حکم منطق سیاسی باید مابقی دوران خدمت را گوشه ای خلوت با تفکر به مهره چینی بازنده اش بگذراند.
هر چه باشد خرمی شاد به بازی مهندسی ای ورود کرده که بنظر هزینه آن بر فایده اش خواهد چربید.
شاید بپرسید رای آوری فردی مانند جلالی چه نفعی برای خرمی شاد خواهد داشت ؟
پاسخ این سوال مفصل است و انشاءالله به وقت آن توضیح خواهیم داد ، ولی عجالتا عرض می‌شود که برای خرمی شاد چه کسی بهتر از جلالی است؟ نماینده نا توانی که منافع کلان شهرستان را قربانی انتصاب برخی هم مسلکان خود در مجتمع مس و شرکت‌های زیر مجموعه نموده و به یک آب‌نبات چوبی کم شیرین در مقابل آن همه وظایف ذاتی مس در قبال شهرستانهای مظلوم رفسنجان و انار بسنده نموده است.
در این باره بیشتر سخن خواهیم گفت.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.