منو

واکنش استاندار کرمان به ممانعت از حضور خبرنگاران در دانشگاه باهنر

فداکار استاندار کرمان نسبت به ممانعت از حضور خبرنگاران در دانشگاه شهید باهنر کرمان واکنش نشان داد و گفت: تا زمانی‌که این مشکل حل نشود به دانشگاه نمی‌روم.

۲۴ آبان ۱۴۰۲

 

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه شورای اجتماعی استان کرمان که صبح امروز در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد با انتقاد از عملکرد دانشگاه شهید باهنر کرمان مبنی بر ممانعت از حضور خبرنگاران در این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه شهید باهنر کرمان از ورود صدا و سیما و سایر خبرگزاری‌ها و خبرنگاران به این دانشگاه ممانعت کرده است که این رفتار قابل قبول نیست و حتی آقای انکوتی خبرنگار خبرگزاری تسنیم را هم که داخل جلسه بوده را اخراج کردند.

فداکار با اشاره به اینکه دانشگاه باید در ارتباط با این موضوع توضیح بدهد که به چه دلیل از حضور خبرنگاران ممانعت شده است و دلایل این موضوع باید بررسی شود، تصریح کرد: این رفتار مسئولان دانشگاه با خبرنگاران و رسانه‌ها درست نبوده است.

استاندار کرمان خواستار تشکیل شورای اطلاع‌رسانی استان و توضیح مسئولین دانشگاه در این جلسه شد و گفت: رسانه‌ها نیز باید نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند تا مانع تکرار این رفتارها در آینده شود.

وی عنوان کرد: به محض اطلاع از این اتفاق در دانشگاه، از حضور در جلسات دانشگاه باهنر کرمان خودداری کردم و تا این مشکل برای خبرنگاران حل نشود در جلسات دانشگاه شرکت نخواهم کرد.

در این جلسه محسن روحی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز با اشاره به اینکه شورای اطلاع‌رسانی استان در آینده نزدیک با این موضوع برگزار می‌شود تاکید کرد: ممانعت از حضور خبرنگاران به دانشگاه باهنر دغدغه تمام اصحاب رسانه استان است و باید حل شود.

به گزارش تسنیم در جریان نشست سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با دانشجویان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان از حضور خبرنگاران در ورودی دانشگاه ممانعت شد و بعد از آن نیز ضمن بیرون کردن تعدادی از خبرنگاران از محل برگزاری جلسه با خبرنگار خبرگزاری تسنیم برخورد فیزیکی شد.

این در حالی است که خبرنگاران توسط تیم آقای جلیلی به دانشگاه دعوت شده بودند و در زمان سخنرانی و بیرون کردن خبرنگاران از جلسه هم شخص آقای جلیلی عنوان کردند که با حضور خبرنگاران مشکلی ندارند و این جلسه باید رسانه‌ای شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.