منو

بیش از ۲۰۰ طرح عمرانی دهه فجر در رفسنجان کلنگ زنی و افتتاح می شود

فرماندار رفسنجان گفت: بیش از 200 پروژه در شهرستان با اعتبار بالای 11 هزار میلیارد ریال کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.

۱۱ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در نشست خبری در محل فرمانداری که با حضور دکتر رحمانی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری، دکتر دهقانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، مهندس آرمان معاون امور عمرانی فرمانداری و جمعی از خبرنگاران برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه مبارک فجر به تشریح طرح های قابل افتتاح در این شهرستان پرداخت و اظهار کرد: در این ایام توسط جهاد کشاورزی هفت پروژه با اعتبار بالغ بر 60 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: همچنین شهرداری رفسنجان نیز بیش از 25 پروژه بالغ بر 300 میلیارد تومان مورد افتتاح دارد .
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: 43 طرح عمرانی شامل احداث پارک، زیرسازی و آسفالت، روشنایی معابر، سنگفرش، بهسازی رودخانه ها، احداث دفتر دهیاری و دیگر موارد در روستاهای بخش مرکزی با اعتبار  بالغ بر 109 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: 13 طرح عمرانی هم با اعتبار 19 میلیارد تومان در دهه فجر در روستاهای بخش نوق رفسنجان افتتاح می شود.
رضایی بیان کرد: در روستاهای کشکوئیه هم 13 طرح با اعتبار 13 میلیارد تومان بهره برداری می شود.
وی تصریح کرد: شهرداری صفاییه نوق هم سه طرح با اعتبار 2.8 میلیارد تومان شامل آسفالت، المان و تابلوسازی، روشنایی معابر و غیره افتتاح می کند؛ ضمن اینکه توسط  شهرداری جوادیه الهیه نیز 14 طرح با مبلغ 24 میلیارد تومان در این ایام افتتاح خواهد شد.
فرماندار رفسنجان ادامه داد: توسط شهرداری کشکوئیه نیز 12 پروژه با اعتبار 7.7 میلیارد تومان شامل طرح های پایگاه امدادی جاده ای، جدولگذاری، احداث پارک و دیگر موارد افتتاح می شود؛ شهرداری بهرمان هم 6 پروژه با اعتبار 7.7 میلیارد تومان افتتاح دارد.
رضایی گفت: در روستاهای بخش نوق هم 8 پروژه عمرانی با اعتبار 8.5 میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می رسد که این طرح ها شامل استخر ذخیره آب، چمن مصنوعی برای دبستان، پارک، روشنایی معابر، زیرسازی و آسفالت و ساختمان کمیته امداد است.
وی اظهار کرد: همچنین 5 پروژه هم توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعتبار 94 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد که این طرح ها شامل رفع نقطه پرحادثه، روشنایی، روکش حفاظتی آسفالت، ساخت پل و غیره در محل های کمربندی رفسنجان و محور رفسنجان به سرچشمه و نیز راه های روستایی کوثرریز و اکبرآباد هجری اجرا شده است.
فرماندار رفسنجان بیان کرد: اعتبارات حوزه راه های مذکور از محل اعتبارات ملی و مجتمع مس سرچشمه تأمین شده است.
رضایی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم 11 طرح در رفسنجان با اعتبار بالغ بر 47.5 میلیارد تومان شامل احداث خانه های پزشک در احمد آباد دئفه، کوثرریز، عرب آباد، ناصریه و نیز مقاوم سازی بخش های بستری بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) افتتاح می کند.
وی ادامه داد: توسط بهداشت رفسنجان نیز 5 خانه پزشک با اعتبار بالغ بر 8 میلیارد تومان به بهره بردرای می رسد.
فرماندار رفسنجان بیان کرد: توسط اداره مخابرات هم 7 پروژه با اعتبار 2 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
رضایی به پروژه های اداره برق شهرستان رفسنجان هم اشاره کرد و افزود: این اداره در رفسنجان و حومه اطراف قرار است 8 پروژه با اعتبار بالغ بر 50 میلیارد تومان به بهره برداری برساند که این پروژه ها شامل تأمین برق متقاضیان فاقد شبکه شهری و روستایی، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، رفع افت ولتاژ  روستاهای بخش مرکزی، روشنایی روستاها، احداث خطوط فشار متوسط جهت رفع افت ولتاژ و احداث 15 پست برق است.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع اداره برق رفسنجان 76 هزار متر شبکه برق احداث کرده است.
رضایی گفت: اداره برق منطقه نوق هم اعلام کرده که 8 پروژه با اعتبار 7.3 میلیارد تومان در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رساند.
وی گفت: در حوزه صنعت و معدن و تجارت هم سه پروژه با اعتبار بالغ بر 410 میلیارد تومان به بهره برداری می رسند که شامل بازیافت مس، رنگ کاری فلزات و محصولات بتنی غیر مسلح (سنگ فرش ) است.
فرماندار رفسنجان در توضیح پروژه های کلنگ زنی در این شهرستان هم گفت: عملیات اجرایی 2 پروژه شامل مجموعه فرهنگی و ورزشی و نیز بهسازی گلزار شهدا با اعتبار مجموع 12 میلیارد تومان در بخش مرکزی آغاز می شود.
وی افزود: همچنین  3 پروژه در بخش های نوق و کشکوئیه با اعتبار پیش بینی شده 1.45 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود که شامل احداث پارک و جدولگذاری و فضای سبز است.
رضایی بیان کرد: توسط شهرداری جوادیه الهیه هم قرار است دو پروژه شامل ایستگاه راه آهن با اعتبار 5 میلیارد تومان و نیروگاه خورشیدی با اعتبار 16 میلیارد تومان کلنگ زنی و اجرا شود.
وی ادامه داد: مخابرات رفسنجان نیز 10 پروژه شامل فیبر نوری را در نقاط مختلف شهرستان با اعتبار 2.45 میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد کرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.