منو

در حاشیه تجمع پرستاران رفسنجان

۲۳ اسفند ۱۴۰۲

تارنمای خبری ایستار//دیروز خبری در رسانه های رفسنجان و به تبع آن رسانه های ملی مبنی بر تجمع تعدادی از پرستاران عزیز رفسنجانی منتشر شد.

اینک اصل مطالبه پرستاران عزیز چه بوده است دقیقا مشخص نیست و اینکه آیا موضوع ملی است یا محلی نیز دقیقا به آن پرداخته نشده است.

برخی رسانه ها مشکلات معیشتی ، برخی اضافه کار ، برخی معوق ماندن مزایا و … را عنوان کردند و حتی یکی از رسانه ها از قول یکی از پرستاران حاضر در تجمع موضوع را خارج از اختیارات مسوولین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اعلام کرده بود .

اطلاعات ایستار حاکی است یکی از دلایل مهم برگزاری تجمع ، تبعیض در پرداخت کارانه (کارآمد) پرستاران بوده است که البته طبق بررسی ها این موضوع به بخشنامه وزارت بهداشت و فرمول تعیین شده در آن مربوط است که بر طبق آن فرمول ، یک پرستار به طور متوسط نه میلیون تومان کارانه( کارآمد) دریافت کرده و همکار دیگر وی دو میلیون تومان.

اما به نظر میرسد یک نکته مهم در اخبار رسانه ها مغفول مانده است و آن ((تعهدات موقوفات متعلق به دانشگاه علوم پزشکی)) است.متاسفانه هیچ کدام از رسانه ها به عملکرد موقوفات اعم از هلال احمر، کبوترخان، علی بن ابیطالب (ع) و …… و میزان تعهد آن ها و شفاف سازی پرداخت هایشان در قبال دانشگاه علوم پزشکی اشاره ننموده اند .

طبق اطلاع ایستار ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی در طی دوسال و اندی مسئولیت، در هیچ کدام از جلسات هیات امنا یکی از موقوفات( علی رغم اینکه به عنوان شخصیت حقوقی عضو است) دعوت و حاضر نبوده است .

لازم است رسانه ها و مسئولین نظارتی به این موضوع مهم توجه و عنایت بیشتری داشته باشند .

در این خصوص بیشتر سخن خواهیم گفت


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.