۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1320


پرداخت ۸ میلیارد ریال تسهیلات به اصناف آسیب‌دیده از کرونا در استان کرمان تایید شد

معاون صمت استان کرمان از معرفی ۳۷۰ واحدهای صنفی آسیب‌دیده از کرونای استان به بانک و تایید پرداخت ۸ میلیارد ریال تسهیلات به این واحدها خبر داد.

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، امین غفاری‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از اسفندماه سال گذشته کشور ما و به تبع آن استان کرمان با مشکل شیوع ویروس کرونا مواجه شده است اظهار داشت: در راستای سیاست‌های دولت برای پیشگیری از شیوع ویرس کرونا تعدادی از واحدهای صنفی و صنعتی بالاجبار از یک ماه پیش از عید تعطیل شده و یا به‌طور موقت غیرفعال شدند.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از این کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا وزارت تعادن، کار و رفاه اجتماعی متولی پرداخت تسهیلات به این واحدها شده است و دستگاه‌های دیگر چون وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشی از بار را بدوش گرفتند.

معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه براساس آخرین بخشنامه 12 میلیون تومان به واحدهای صنفی آسیب‌دیده و 16 میلیون تومان به واحدهای تعطیل شده بواسطه شیوع ویروس کرونا به‌ازای هر نفر شاغل بیمه شده تخصیص داده شده است گفت: این تسهیلات با نرخ 12 درصد و 24 ماه بوده و تا مهرماه تنفس دارد.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان و اصناف واجد شرایط پس از ثبت‌نام در سامانه کارا و پس از بررسی و تایید برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می‌شوند افزود: تاکنون 370 پرونده ثبت نام شده در سامانه کارا، بررسی و به سیستم بانکی استان معرفی شده است.

غفاری‌نژاد عنوان کرد: تاکنون پرداخت 8 میلیارد ریال به اصناف آسیب‌دیده از کرونا در استان کرمان تایید شده و پرداخت تسهیلات به این واحدها توسط سیستم بانکی در دستورکار است.

وی با بیان اینکه هر چند در حوزه صنعت شدت آسیب کمتر بوده اما آنها نیز آسیب‌هایی دیده‌اند افزود: در برنامه داریم تا تسهیلاتی با نرخ 12 درصد به واحدهای صنعتی استان پرداخت شود که این تسهیلات جدای از تسهیلات کرونای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به تفاهم‌نامه با یکی از بانک‌ها امضا شده  گفت: به‌دنبال این هستیم تا از محل خواب سرمایه شرکت ملی مس که در استان کرمان چرخش دارد تا سقف 2 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای آسیب‌دیده از کرونا در استان کرمان پرداخت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =