منو

پنجه در پنجه پرقدرت سیل!

تمهیدات و مدیریت بحران سیل در جنوب کرمان روی هم رفته خوب بود، برای اولین بار قصه پر غصه جنوب دردی روی دلمان نگذاشت، اتفاقی که امیدها را برای اصلاح زیرساخت‌ها و ترمیم شکاف ها بالا می‌برد.

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش ایستار به نقل از فارس جنوب کرمان منطقه مستعدی است، خاکش جان می‌دهد برای زندگی و هوایش هر آنچه باعث رشد می‌شود را مخلصانه در طبق می‌گذارد و ارزانی می‌دارد.جنوب پر از جاذبه‌های شناخته و کمتر شناخته شده است، تمدنش هزاره روی هزاره گذاشته و مردمان خونگرمش فرهنگ و اصالت را معنا و مفهوم تازه بخشیده‌اند‌.این منطقه اما مشکلاتی هم دارد، یکی از بزرگترین آنها که همه ساله بغض توی گلویمان می‌نشاند، خطر سیل است.

طی سالیان گذشته شلاق باران‌های سیل‌آسا به تن منطقه و مردمش می‌خورد، آب روی آب می‌آمد، می‌غرید و پیش می‌رفت و هر آنچه سر راهش بود درو می‌کرد و با خودش می‌برد.چند روز پیش وقتی هواشناسی هشدار قرمز صادر کرد و به اهالی جنوب توصیه‌هایی داشت، نگرانی‌ها در مردم کل استان بالا گرفت، بویژه زمانی که متوجه شدیم رنگ قرمز هشدار جدید، نسبت به سالهای قبل پررنگ‌تر است .
مرور تصاویر تلخ سالهای گذشته بویژه زمانی که آب جان‌هایی را با خودش می‌برد و نفس‌هایی را می‌گرفت باعث شد چشم به جنوب بدوزیم و اخبار و حاشیه‌هایش را با وسواس دنبال کنیم.پرونده مقابله با سیل و کاهش خسارات آن به استانداری کرمان کشید و استاندار در شورای اداری استان حالت فوق‌العاده اعلام و مرخصی همه مدیران را لغو کرد.اقدامی که به نظر می‌رسید، استان با تمام توان پنجه در پنجه پر قدرت سیل انداخته و قصد دارد مردم جنوب را از این بحران بزرگ به سلامت عبور دهد.
فداکار وارد منطقه شد و با پهنه‌بندی آن، مدیریت بحران را به دست گرفت، کم مسأله‌ای نیست که ۱۰ شهرستان یک استان در خطر سیل باشند و ۴ شهرستان آن در تپش قرار بگیرند.باران‌های سیل آسا طبق پیش‌بینی هواشناسی آغاز شد، تند و سهمگین! صدایش ترس به جان کودکان شهر انداخت، زمان گذشت و زمین را آب گرفت!
نقشه مقابله همچنان جلوی روی مدیران باز و مبارزه نفس‌گیر شد، کار به جایی رسید که برخی مناطق را تخلیه و مردمش را به جای امن بردند.سیل بود و خطرات خاص خودش! راه‌ها و جاده‌ها، مزارع و دام‌ها … خانه‌ها و حتی نفس‌ها … زمان‌هایی هم قلب استان روی دور تند رفت اما بخیر گذشت!
تمهیدات و مدیریت بحران سیل در جنوب کرمان روی هم رفته خوب بود، برای اولین بار قصه پر غصه جنوب دردی روی دلمان نگذاشت، اتفاقی که امیدها را برای اصلاح زیرساخت‌ها و ترمیم شکاف ها بالا می‌برد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.