منو

روا نیست تنها یک باشگاه و یک استان مورد مجازات قرار بگیرد

۲۵ خرداد ۱۴۰۳

ریاست محترم دادگستری استان کرمان

دادستان محترم شهرستان رفسنجان

سلام علیکم ؛

فاجعه فساد مالی روی داده در باشگاه صنعت مس رفسنجان در دوره گذشته مدیریتی این باشگاه، به تعبیر صاحب نظران آگاه به مسائل فوتبال ، تنها نوک قله کوه یخ فساد در فوتبال است .سکه دورویی است که یک روی آن اگر چهره کریه فساد و متخلفان است،در روی دیگر آن ممارست و ایستادگی مسئولین قضایی و امنیتی شهرستان رفسنجان و استان کرمان حک شده، که علی رغم همه فشارها و زیاده خواهی ها مردانه بر تعهد خود به مبارزه با فساد ایستادگی کردند .

اگر نبود این تعهد به قانون و نفس سلیم متولیان این پرونده شاید ماجرای فساد در باشگاه مس رفسنجان که امروز با پیگیری همین مسوولین متعهد، بدل به پرونده عظیم فساد در فوتبال ایران شده است،شاید کار این پرونده به اینجا نمی رسید و این حجم از نابسامانی پدیدار نمی شد.

سروران معزز، رییس محترم دادگستری استان کرمان و دادستان محترم شهرستان رفسنجان و همه سربازان گمنام درگیر در این پرونده ؛ تعهد و ایستادگی شما در کشف زوایای پنهان این پرونده ستودنی و جای تشکر بسیار دارد.نکته مهم قابل توجه آن است که گروهی که خود جزو متهمان اصلی این پرونده و پرونده‌های مشابه در گذشته هستند با سوء استفاده از شرایط پیش آمده برای باشگاه مس رفسنجان، بدنبال پاک کردن صورت مسأله این فساد با قربانی کردن این باشگاه هستند.

در موازنه فساد روی داده،عده ای برای نیل به مقصودی دست به بیت المال برده و به طرف دومی مبالغی پرداخت کرده اند ،حال طرف دوم این مبادله کثیف، برای نجات خود و دادن آدرس غلط به افکار عمومی به دنبال پاک کردن صورت مسأله است.

سوال مهم آن است،که آیا باشگاه ورزشی مس رفسنجان را باید به واسطه تخلف مسوولین سابق آن مجازات کرد،اما چشم بر تخلفات مسوولین فعلی فدراسیون بست؟آیا تنها باشگاه دخیل در پرونده فساد فوتبال،مس رفسنجان است که باید تاوان پس بدهد و سایر تیم های فوتبالی استان و کشور مبری از این فساد هستند؟

عزیزان؛ قطعا تا زمانی که رشوه گیرنده ای نباشد،رشوه دهنده ای نیز بوجود نخواهد آمد،پس اگر قرار به مجازات است،ابتدا باید در حق ساختار و افراد فاسد پدید آورنده این رویه کثیف اعمال شود نه بر علیه بر ملا کننده آن . از همین جهت و با توجه به سلامت نفس و ایستادگی مسوولین قضایی و امنیتی استان کرمان که بر سر حقوق حقه مردمان این استان پایمردی کرده اند، می خواهیم همانطور که با همت خود پرده از بزرگترین پرونده فساد ورزشی کشور برداشته اید، مانع از ظلم مضاعف به حقوق مردم استان کرمان و شهر رفسنجان بشوید.

امروز دادگستری استان کرمان و ساختار امنیتی این استان به حق پرچمدار مبارزه با فساد در فوتبال کشور است،روا نیست در پرونده ای که متخلفین متعدد حقیقی و حقوقی در آن دخیل هستند،تنها یک باشگاه و یک استان مورد مجازات قرار بگیرد.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.