منو

گشت ویژه کووید ۱۹ از امروز در استان کرمان نظارت خود را آغاز می‌کند

رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمان از پلمب ۶ هزار واحد صنفی متخلف در استان خبر داد و گفت: گشت ویژه کووید ۱۹ از امروز نظارت خود را آغاز می‌کند.

۲۴ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم سرهنگ محمود پارسا، با اشاره به اینکه چندین ماه است که استان کرمان درگیر شیوع ویروس کرونا است اظهار داشت: در دو ماه اول شیوع ویروس در جامعه تعطیلی کامل برخی واحدها و نیمه تعطیلی برخی از اصناف را داشتیم که با این اقدامات شیوع ویروس تا حد زیادی در جامعه کنترل شد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی که برای کسبه و بازاریان به وجود آمد گفت: در این راستا از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تدابیری اتخاذ شد تا بازگشایی اصناف و بازار را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته شاهد موج جدیدی از شیوع بیماری در سطح جامعه هستیم افزود: برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا در جامعه رویکردهای در روزهای گذشته تغییر کرده و رویکرد نظارت سلامت محور در دستور کار ناجا قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه پلیس علاقه‌ای به برخوردهای قهری ندارد در این راستا به دنبال اقدامات ایجابی هستیم نه سلبی گفت: بر اساس آخرین تدابیر ستاد استانی مقابله با کرونا گشت ویژه کووید 19 در استان کرمان تشکیل شده است.

پارسا با بیان اینکه از امروز تیم‌هایی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی، دستگاه قضائی و اداره نظارت بر اماکن عمومی در استان  و شهرستان‌ها فعالیت خود را آغاز می‌کند افزود: این گشت‌ها واحدهای صنفی پر خطر را بازدید و اصنافی که پروتکل‌ها را رعایت نکنند در محل برخورد شده و پلمب می‌شوند.

وی با بیان اینکه پیش از این نیز تیم‌های مشترکی با حضور نمایندگانی از اتاق اصناف، علوم پزشکی و اداره اماکن نیروی انتظامی داشتیم گفت: تا کنون 44 هزار بازدید از واحدهای صنفی استان کرمان انجام شده و 6 هزار مورد پلمب اصنافی را داشتیم که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمان با اشاره به موج جدید از شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه و لزوم نظارت بیشتر بیان کرد: حساسیت‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای حفظ سلامت عموم جامعه بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه همچنان فعالیت سالن‌های استخر، سونا و جکوزی ممنوع است ادامه داد: خط قرمز پلیس در واحدهای صنفی همچنان عرضه قلیان است که همچنان ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.