منو

واردات استان کرمان ‌۹۰ درصد کاهش یافت

مدیرکل صنعت استان کرمان از کاهش ۹۰ درصدی واردات استان خبر داد و گفت: تغییرات نرخ ارز و بسته‌بودن مرزها از دلایل کاهش واردات و صادرات است.

۲۶ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، مهدی حسینی‌نژاد ظهر جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان که با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری کاهش 50 درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی صادرات استان در سه ماهه اول امسال 110 میلیون دلار بوده گفت: پسته و مغز پسته با 98 میلیون دلار عمده‌ترین محصول صادراتی استان بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با اشاره به اینکه 93 درصد صادرات گمرکات استان در بخش کشاورزی بوده است افزود: واردات ما نیز کاهش داشته و 90 درصد در ابتدای امسال کاهش واردات استان کرمان بوده است.

وی تغییرات نرخ ارز و بسته‌بودن مرزها را از دلایل کاهش واردات و صادرات استان کرمان عنوان کرد و گفت: تراز تجاری استان کرمان 77 میلیون دلار و بر اساس آمار گمرکات استان مثبت است.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه 194 میلیون دلار صادرات مس کرمان از گمرکات سایر استان‌ها بوده است افزود: 305 میلیون دلار مجموع صادرات استان کرمان از گمرکات سایر استان‌های کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه صادرات استان کرمان به 17 کشور انجام می‌شود گفت: تمدید و صدور کارت‌های بازرگانی استان 93 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با بیان اینکه برنامه‌ریزی استان تا پایان سال 900 میلیون دلار صادرات است افزود: میز تخصصی پسته هفته آینده در تهران برگزار و مشکلات صادرکنندگان بررسی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمرکز کشور در حوزه صادرات بر 15 کشور همسایه است ادامه داد: با این وجود صادرات به سایر کشورها را نیز پیگیری می‌کنیم که یک ظرفیت است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.