منو

استان کرمان در آستانه هشدار شیوع ویروس کرونا؛ تعداد زیادی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند

سخنگوی علوم پزشکی کرمان با اشاره به قرار گرفتن استان کرمان در آستانه هشدار گفت: تعداد زیادی از شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی و قرمز قرار دارند.

۲۸ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم مهدی شفیعی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان آستانه هشدار قرار دارد و این مسئله به این معنا است که در استان کرمان شهرستان سفید و سبز نداریم، تعداد شهرستان‌های زرد کم بوده و عمده شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز بسیار پرخطر و نارنجی پرخطر قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه شرایط انتقال ویروس کرونا در محیط خارج از منزل بسیار فراهم بوده و زنجیره انتقال بیماری در سطح استان کرمان به شدت برقرار است ادامه داد: شهر کرمان و تعداد زیادی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 در استان کرمان تا ظهر روز گذشته بیان کرد: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 365 نفر است.

وی با عنوان اینکه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان 178 نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان 37 نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت 100 نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم 10 نفر و حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان 40 نفر است ادامه داد: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا 2 هزار و 982 مورد است.

شفیعی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید فاصله‌گذاری فیزیکی به شکل جدی در دستورکار ادارات و دستگاه‌ها استان قرار گیرد افزود: به همین منظور واحدهای بازرسی و گشت‌های ویژه‌ای تشکیل شده که به شدت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و ادارات و سازمان‌ها را بررسی کرده و در جایی که این دستورالعمل‌ها رعایت نشود به آنها به شدت برخورد خواهد کرد.   

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در خارج از فضای منزل به صورت جدی مد نظر قرار گیرد ادامه داد: شست‌وشوی دست‌ها در این روزها به شدت مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه مواردی که به شکل خانوادگی درگیر کرونا می‌شوند عمدتا بعد از حضور در مراسم عروسی است گفت: تعطیلی تالارهای عروسی را در دوره کوتاهی داشتیم اما مردم برای برگزاری مراسم خود به منازل مسکونی، خانه باغ‌ها و فضاهای شخصی و دور از چشم ناظرین رفتند که خطر شیوع ویروس کرونا را چند برابر می‌کرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.