منو

پیشگیری تنهاترین راه درمان کرونا است/دردهای عضلانی می‌تواند یکی از علائم ابتلا به کرونا باشد

یک فوق تخصص ریه با تاکید بر اینکه کرونا فعلا درمان اختصاصی ندارد اظهار کرد: در شرایط کنونی پیشگیری تنهاترین راه درمان بیماری کرونا است.

۲۹ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا،دکتر “رستم یزدانی”با اشاره به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استان کرمان گفت: متاسفانه تعداد افراد گرفتار و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در روزهای گذشته در استان کرمان به صورت ناگهانی افزایش و با پیک دوم بیماری روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در استان بیش از ۲ درصد نیست اظهار کرد: در فاز جدیدی از بیماری قرار گرفته‌ایم به طوری که تعداد بیماران کرونایی در استان روند افزایشی پیدا کرده که با توجه به این افزایش روند مبتلایان، باید حواسمان باشیم که دیگران را به کرونا مبتلا نکنیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک میزان انتقال ویروس از سوی افراد مبتلا و ناقلین را کاهش می دهد افزود: ۸۰ درصد کسانی که به این ویروس مبتلا می شوند، علائم نداشته یا دارای علائم خفیف می باشند اما این افراد ناقل ویروس هستند که بسیار خطرناک می باشند.

این فوق متخصص ریه با ابراز نگرانی از حضور بی مورد مردم در مراکز درمانی افزود: تاکید می کنیم اگر فردی دارای علائم بالینی شدیدی از این بیماری مانند تنگی نفس و تب بالا نبوده و دارای علائم خفیف است، بهترین کار ماندن در منزل، استفاده از مایعات گرم و تغذیه های مناسب و مسکن های معمولی شامل استامینوفن است و نیاز به مراجعه به مراکز بهداشتی نیست زیرا این بیماری دارای دارو و درمان تخصصی نبوده که در مراکز درمانی بتوانند به بیماران ارائه دهند.

یزدامی درد عمومی و عضلانی و خستگی را یکی از علائم بارز ابتدایی مبتلا به کرونا عنوان کرد و گفت: افراد جزء گروه های پرخطر، دارای سن بالا، چاق و یا دارای بیماری های زمینه ای در صورت داشتن علائم کرونا بهتر است به جای اینکه به مراکزی مراجعه کنند که سایر بیماران در آن مراکز وجود دارند، به مرکزهای تخصصی که بیماران کرونایی در آنجا بستری می شوند مراجعه کند و توصیه می شود به شدت افراد مشکوک به کرونا تماس خود را با سایر افراد جامعه کم کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 6 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.