منو

مجلس کمیسیون ویژه جهش تولید تشکیل داد

نمایندگان مجلس به تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی رأی دادند.

۲۹ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 29 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی با 145 رأی موافق، 70 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در جلسه، تشکیل این کمیسیون را به تصویب رساندند.

جعفر قادری به عنوان نماینده درخواست کننده تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و نامگذاری سال 99 تحت عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: اکنون مجلس وظیفه مهمی برای حل معضل اقتصادی دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه مشکلات ارزی، اشتغال و آسیب‌های اجتماعی را به دلیل عدم مناسب بودن فضای کسب و کار دانست و افزود: عدم حمایت از تولید داخل باعث وابستگی به بودجه نفتی شده و اکنون دولت در شرایطی قرار گرفته است که برای تأمین کسری بودجه خود، تولید نقدینگی می‌کند که همین امر به مشکلات اقتصادی و معیشتی دامن زده است.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه برای حمایت از تولید ملی در مجالس هشتم، نهم و دهم یادآور شد: 3 محور اصلی تشکیل این کمیسیون‌ها پر کردن خلاء های قانونی، رفع ایرادات قانونی و عمل به وظایف نظارتی در حوزه تولید ملی است که نمایندگان مجلس یازدهم را بر آن داشته به فکر تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی بیفتند.

قادری ادامه داد: 4 قانون در مجالس هشتم، نهم و دهم به تصویب رسید که عبارتند از قانون اجرای سیاست‌های اصل 44، قانون بهبود فضای کسب و کار، قانون استفاده حداکثری از ساخت داخل و قانون رفع موانع تولید که در جهت حمایت از تولیدات داخلی بودند و احکام و آیین‌نامه‌های آن نیز موجود است و هم اکنون نیاز به نظارت بر اجرای آن وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان خاطر نشان کرد: کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی نه تنها خللی در کار سایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس ایجاد نمی‌کند بلکه مکمل آنها بوده و در قانونگذاری و نظارت در حوزه حمایت از تولید ملی به آنها کمک می‌کند.

قالیباف: کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی خللی در کار سایر کمیسیون‌های تخصصی ایجاد نمی‌کند

وی  درباره تشکیل کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: این کمیسیون در دوره گذشته مجلس نیز وجود داشته و خللی در کار سایر کمیسیون‌ها ایجاد نمی‌کند و از آنجایی که امسال تحت عنوان سال جهش تولید قرار گرفته لازم است بر اجرای قوانین مربوط به اصل 44 قانون اساسی نظارت ویژه‌ای شود ضمن اینکه در صورت تشکیل این کمیسیون، اعضای آن در جلسات بعدی صحن انتخاب خواهند شد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهارده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.