منو

۴۳۰ خانوار کرمانی از طرح جایگزینی انرژی‌های نو بهره‌مند شدند

معاون حفاظت منابع طبیعی استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون۴۳۰ خانوار در روستاها و مناطق عشایری از طرح جایگزینی انرژی‌های نو به جای سوخت فسیلی بهره برده اند.

۰۵ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایرنا ، علیرضا ابوالحسنی روز یکشنبه در مراسم توزیع آبگرمکن‌های خورشیدی و تنورهای گازی برای روستانشینان حاشیه جنگل‌ها افزد: به منظور جلوگیری از برداشت هیزم از جنگل‌های شمال استان و حفاظت از آن‌ها، طرح جایگزینی انرژی‌های نو به جای سوخت‌های فسیلی، امسال نیز همچون سال‌های گذشته با قوت در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۴۳۰ خانوار در روستاها و مناطق عشایری، تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند تصریح کرد: ۲۸ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای شهرستان‌های رابر و فهرج نصب شده و بیش از ۹۰ دستگاه تنور گازی به همراه سیلندرهای مربوطه نیز در روستاهای ۲ شهرستان سیرجان و رفسنجان توزیع خواهد شد.

ابوالحسنی تصریح کرد: این روستاها در مجاورت جنگل‌های ایرانی، تورانی با پوشش بنه، بادام کوهی، ارژن، کیکم و نیز خلیج عمانی با پوشش کهور، گز، کنار و کهورک وا قع شده اند. 

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح از برداشت حدود ۳۰۰ تن هیزم و تخریب بیش از هزار و ۳۰۰ هکتار جنگل جلوگیری شود. 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.