منو

ساختمان پزشکی قانونی رفسنجان بهره‌برداری شد

با حضور قائم مقام رئیس پزشکی قانونی کشور ساختمان پزشکی قانونی رفسنجان به بهره‌برداری رسید.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، عبدالرزاق برزگر ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از ساختمان پزشکی قانونی این شهر اظهار داشت: پزشکی قانونی خدماتی در بخش‌های معاینات، تشریح و امور آزمایشگاهی ارائه می‌دهد، در درجه اول پاسخ به استعلامات مراجع قضایی که در پرونده‌های کیفری یا بعضی موارد حقوقی نظرات کارشناسی پزشکی قانون لازم است، انجام می‌شود.

قائم مقام رئیس پزشکی قانونی کشور ادامه داد: پزشکی قانونی سعی‌اش بر این است که این خدمات با کیفیت بالا، دقت و در زمان مناسب ارائه شود. ما خدمات را باید به مردم ارائه دهیم مردم مراجعان ما هستند و در واقع تکریم مردم یکی از شعارهای قوه قضائیه به خصوص در دوره ریاست آیت‌الله رئیسی است.

وی تصریح کرد: سعی شده که حداقل نیازهایی که در مراکز پزشکی قانونی هست برآورده شود که یکی از آنها فضای فیزیکی مناسب است چون ارباب‌رجوعی که خودش دارای مشقاتی است وقتی که به ما مراجعه می‌کند یا مصدوم است یا آزرده‌خاطر است یا عزیزی از دست داده و برای بحث تشریح اجساد به این جا مراجعه می‌کنند داغدار و در مشقت و زحمت هستند.

برزگر بیان داشت: باید در محیط مناسبی پذیرای این افراد باشیم و بتوانیم خدمات را به آنان ارائه دهیم که سعی شده مراکز پزشکی قانونی از لحاظ فیزیکی این مسائل در آن رعایت شود که مرکز پزشکی قانونی رفسنجان بخش معاینات در این مرحله و بخش تشریح در آینده نزدیک با تأمین امکانات راه‌اندازی می‌شود تا مردم بتوانند در فضای مناسب‌تری خدمت بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات ما چون خدمات تخصصی‌ست پرسنل خاص دارد. پزشک و کارمندان تخصصی برای کارهای فنی، و این پرسنل هم باید از نظر فضایی که در آن کار می‌کنند باید تکریم شوند چون پزشکی قانونی یکی از مشاغل سخت محسوب می‌شود چه در بخش معاینات چه در بخش تشریح به علت مواجهه‌ای که با شرایط خاص دارند و یا حتی مواجهه با صحنه‌های قتل و فوت این پرسنل لازم است حداقل امکانات در محیط کاری که می‌خواهند سی سال خدمات سخت را ارائه دهند داشته باشند.

وی ادامه داد: ما سعی‌مان بر این است که شعار قوه قضائیه که خدمت‌رسانی مناسب به مردم، تسهیل دسترسی به خدمات و تکریم ارباب رجوع است را در حد امکانی که داریم ارتقا دهیم.

مراجعه  ماهانه800 نفر به پزشکی قانونی رفسنجان

حیدری رئیس پزشکی قانونی رفسنجان اظهار کرد: ساختمان پزشکی قانونی رفسنجان در گذشته مکان خاصی نداشته و در محل مسکونی مردم واقع شده بود که نارضایتی‌هایی به همراه داشت که از چهار سال پیش با تلاش مدیرکل مرکز پزشکی قانونی کرمان با همکاری رئیس دادگستری شهرستان بودجه‌ای به این امر اختصاص داده شد.

وی عنوان کرد: مساحت این مرکز حدود ۳ تا ۳هزار و 500 متر مربع و ۳۰۰متر مربع ساختمان این مرکز است.

حیدری افزود: سالن تشریح به علت کمبود بودجه هنوز به بهره‌برداری نرسیده و بودجه‌ای در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان برای ساخت و تجهیز سالن تشریح نیاز است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.