۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2041


هشدار استاندار کرمان نسبت به تعطیلی‌های مجدد برای کاهش کرونا

استاندار کرمان گفت: اگر آمار مبتلایان و فوتی کرونا در استان با وجود بازرسی‌ها و نظارت‌ها کم نشود، مجبور می‌شویم به سمت تعطیلی‌های مجدد برویم.

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در ششمین کارگروه نظارت و بازرسی طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا اظهار داشت: بازرسی‌ها باید با نهایت دقت و جدید دنبال شوند، کمبود نیرو و تجهیزات و اعتبار برای بازرسی‌ها اصلا قابل قبول نیست، نیروهای بسیجی و جهادی و سازمان‌های مردم نهاد بارها اعلام کردند که آماده‌اند تا در بازرسی‌های گروه‌های نظارتی وارد شوند.

وی ارزیابی عملکرد گروه‌های نظارتی را خواستار شد و افزود: پای جان افراد در میان است، ناراحتی و گلایه گروه‌ها از رتبه‌بندی و کمبود نیرو و… معنی ندارد.

فدائی گفت: گشت‌های بهداشتی ویژه کووید ۱۹ را جهت تعطیلی تجمعات جشن و ترحیم راه‌اندازی کردیم و همه دستگاه‌‌های مربوط باید در این زمینه همکاری داشته باشند در غیر این صورت توبیخ می‌شوند.

استاندار کرمان از کارگروه نظارت و بازرسی طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا خواست تا گزارش مصور عملکرد گشت‌های بهداشتی ویژه کووید ۱۹ و رتبه‌بندی هفته دوم مرداد بازرسی‌ها را در سه رده خوب و متوسط و بد کتبی ارائه دهند.

وی ابراز داشت: اگر آمار مبتلایان و فوتی کرونا در استان با وجود بازرسی‌ها و نظارت‌ها کم نشود، مجبور می‌شویم به سمت تعطیلی‌های مجدد برویم.

طباطبائی معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه قطعا بازرسی‌ها موثر خواهد بود، گفت: دو هفته گذشته بازرسی‌ها و نظارت‌ها به شکل مطلوب و موثری در حال اجراست، برای اینکه اثرگذاری آنها را ببینیم، مدتی زمان می‌برد‌.

وی بیان داشت: بازرسی‌ها ساماندهی شدند و مطمئنا هفته آینده باید گزارش بهتری را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =