منو

اولین دانشکده ایران شناسی در رفسنجان/کرونا ۱۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری رفسنجان خسارت زد.

ارسلان بیان کرد:اولین دانشکده‌ ایران شناسی کشور در دانشگاه ولیعصر رفسنجان‌ دایر شده است که هم اکنون پذیرش دانشجو در رشته ایران شناسی انجام میشود‌.

۰۵ مهر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار،صبح امروز مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری در هتل هیلان رفسنجان با حضور جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

حسن حسینی رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی رفسنجان ضمن تبریک روز جهانی گردشگری به فعالان حوزه گردشگری بیان کرد: گردشگری در دو ده اخیر به عنوان یکی از ابزار های توسعه روستایی و ارتقاع اقتصاد روستایی قرار گرفته است.اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا گردشگری در همه نقاط دنیا دچار رکورد شده است .

حسینی در ادامه گفت:در سال های اخیر در کشور ما پژوهش های در زمینه گردشگری انجام شده و اتفاقات بسیار خوبی در این درباره رخ داده است.اما در واقعیت این پژوهش ها به ظهور نرسیده زیرا هنوز گردشگری به عنوان بخش مهم اقتصاد روستا به حساب نمی اید.

حسن حسینی یاد اور شد :شهرستان رفسنجان دارای روستاهای دشتی و کوهپایه ای ، اقلیم اب و هوایی متفاوت و فرهنگ خاصی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: امسال ویروس کرونا در بخش های دفاتر اقامتی ،هتل ها و اقامتگاه های بومگردی رفسنجان ده میلیارد تومان خسارت وارد کرده است .

وی ادامه داد :۱۳طرح گردشگری به میزان اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در رفسنجان در حال احداث است . در چند ماه اخیر سه میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به بخش گردشگری و صنایع دستی ارائه شده است.

در این مراسم ارسلان رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس رفسنجان تصریح کرد: اولین دانشکده‌ ایران شناسی کشور در دانشگاه ولیعصر رفسنجان‌ دایر شده است که هم اکنون پذیرش دانشجو در رشته ایران شناسی انجام میشود‌.
ارسلان ادامه داد: باشگاه مس رفسنجان به عنوان سفیر گردشگری برگزیده شده است .با توجه به اینکه تیم مس رفسنجان به لیگ برتر راه یافته است وبه شهرهای دیگر کشور سفر خواهد کرد و یا میزبان‌ مسافران ازنقاط دیگر کشور خواهد شد و میتواند ظرفیت‌ های گردشگری شهرستان‌ معرفی کند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.