۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3212


وزیر صمت به کرمان سفر می‌کند/ رفع مشکلات فعالان اقتصادی کرمان با حضور رزم‌حسینی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست مشترک فعالان اقتصادی کرمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار، نمایندگان مردم و بخش خصوصی این استان در اتاق بازرگانی کرمان به‌منظور رفع مشکلات اقتصادی فعالان اقتصادی استان کرمان در عصر پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش ایستار به نقل از فارس ، محمدرضا پورابراهیمی، در تشریح سفر وزیر صنعت به کرمان هدف از برگزاری این نشست مشترک را بررسی آخرین اقدامات وزارت صمت در زمینه موضوعات ملی و استانی عنوان و تصریح کرد: یکی از محورهای مهم این موضوعات بررسی آخرین اقدامات توافقات اخیر بین مجلس و دولت در زمینه وضعیت صادرات کشور است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: با توجه به توافقات انجام شده بین کمیسیون اقتصادی و وزارت صمت در آخرین نشست مشترک در مجلس شورای اسلامی، قرار است آخرین وضعیت اقدامات در مورد موضوعات مربوط به تسهیل و رفع محدودیت‌های بانک مرکزی در حوزه صادرات غیرنفتی در زمینه پیمان‌سپاری ارزی و محدودیت‌های ناشی از کارت‌های بازرگانی کشور در حوزه ملی و استانی مورد بررسی قرار گیرد و عملیاتی و رفع شود.

وی ادامه داد: این مشکلات در نشست مشترک فعالان اقتصادی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق بازرگانی این استان مورد بررسی و رفع قرار خواهد گرفت.

پورابراهیمی اظهار داشت: یکی از محورهای مهمی که در نشست مشترک فعالان اقتصادی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، مطرح خواهد شد، موضوع کاهش محدودیت‌های ناشی از حوزه صادرات برای فعالان و بازرگانان اقتصادی است که به عبارتی کاهش محدودیت‌های ناشی از صادرات است.

پورابراهیمی گفت: در این نشست آخرین وضعیت صادرات غیرنفتی و اقدامات وزارت صمت بر اساس توافقات انجام شده بین وزارتخانه و کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: دومین موضوع قابل طرح در نشست مشترک فعالان اقتصادی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار، نمایندگان و بخش خصوصی، مصوبات اخیر وزارت صمت در پیگیری‌های انجام شده در زمینه آزادسازی معادن حبس‌شده در کشور است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 40 درصد از ظرفیت معدنی کشور در استان کرمان قرار دارد، تصریح کرد: آخرین اقدامات در حوزه فعال شدن معادن غیرفعال این استان در این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد که بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: موضوع سوم قابل طرح در نشست مشترک فعالان اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار، نمایندگان و بخش خصوصی کرمان، مشکلات مربوط به رفع موانع تولید است که محوریت این امر به عهده وزارت صمت قرار دارد.

 پورابراهیمی افزود: همچنین مجموع طرح‌های بزرگ اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ استان کرمان که دچار مشکلاتی شده‌اند و مشکلات آنها در زمینه وزارت صمت است در این نشست مشترک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع صنایع تبدیلی بخش کشاورزی نیز یکی از محورهای مهم نشست مشترک فعالان اقتصاد ی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کرمان خواهد بود که در این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پورابراهیمی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم در نخستین سفر وزیر صمت به کرمان شاهد اتفاقات مثبتی برای بخش بازرگانی خارجی و معدن در استان کرمان باشیم و خروجی اقدامات به ظرفیت اقتصادی کشور و این استان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + هشت =