۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=325


ارسال 100 مقاله به همایش اندیشه‌های تفسیری آیت‌الله جوادی‌آملی


به گزارش ایستار ابوالفضل خراسانی معاون فرهنگی موسسه بین المللی اسرا در نشست خبری با موضوع برگزاری همایش بررسی آرا و اندیشه های تفسیری آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: همایش بررسی آرا و اندیشه های تفسیری آیت الله جوادی آملی 14 آذرماه جاری در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان برگزار می شود.

وی به اهمیت برگزاری این همایش اشاره کرد و بیان داشت: آیت الله جوادی آملی یکی از شخصیتهای بزرگ علمی است که اندیشه های ایشان تمدن ساز است و همچنین جامعیت علمی ایشان در علوم مختلف مخصوصا در حوزه اجتماعی و آثار ایشان هم از لحاظ تعداد و تنوع موضوعی، باعث شده ایشان یک شخصیت بی نظیر شناخته شوند.

خراسانی افزود: اندیشه های جوادی آملی  میراث کهنی از اساتیدی چون امام راحل و علامه طباطبایی است و اندیشه های این شخصیت علمی تمدن ساز است و همچنین ایشان پرچمدار حکمت اسلامی که ملاصدرا پایه گذار آن بودند می باشد، یکی از دلایل برگزاری این همایش در رفسنجان توسط مدیران استانی و شهرستانی  این است که آنها می خواستند در تمدن نوین اسلامی نقشی داشته باشند.

معاون فرهنگی موسسه بین المللی اسرا تصریح کرد:  اندیشه های جوادی آملی در فضای علمی، فکری و فرهنگی جامعه مخصوصا در بخش نخبگان دانشگاهی و حوزوی می تواند پاسخگوی نیازهای معرفتی جامعه علمی باشد.

وی بیان داشت: آغاز حرکت های علمی در یک شهرستان، بازتاب گسترده ای در سراسر کشور به دنبال خواهد داشت و قطعا دستاوردهایی خوبی در آینده در بر دارد.

خراسانی با اشاره به ظرفیت شهرستان خاطرنشان کرد: برگزاری چنین همایش هایی با پیوست فرهنگی همراه است و باعث می شود دیگر ارگان های علمی و دانشگاهی و همچنین ارگان هایی چون شهرداری درگیر آن شوند.

سکینه آفرند مدیر موسسه علمیه حضرت زینب کبری (س) رفسنجان هم در این نشست گفت: 100 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از 9 مقاله برتر ، 4 مقاله انتخاب شده که در حین برگزاری همایش ارائه می شود.

وی با  بیان اینکه حجت الاسلام علیمرادی دبیر علمی هایش  هستند تصریح کرد: مجموع مقالات ارائه شده به دبیرخانه بالای 80 امتیاز را دارا بودند.

آفرند بیان داشت: در این همایش حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی فرزند آیت الله جوادی آملی ، حجت الاسلام بهجت پور رئیس حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور و جمعی از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در این همایش حضور دارند و همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاهی از آثار علمای بزرگ شهر که از دنیا رفته اند و نمایشگاه کتاب از آثار آیت الله جوادی آملی در محل تالار خیام برگزار می شود.

فاطمه نخعی مسئول حوزه علمیه حضرت زینب(س) رفسنجان گفت: از مقالات ارائه شده به دبیرخانه 20 مقاله از استان کرمان که 15 مقاله آن متعلق به  حوزه حضرت زینب (س) رفسجان است  و همچنین 20 مقاله از قم ، 9 مقاله از خوزستان، 9 مقاله از سمنان، 7 مقاله از اصفهان، 6 مقاله از تهران، 5 مقاله از گلستان،  4 مقاله از یزد و مقالاتی هم از استان‌های قزوین، البرز، آذربایجان، مرکزی، گیلان، ایلام، کهیکیلویه و بویراحمد و فارس ارسال شده است…

وی با بیان اینکه اکثر مقالاتی که ارسال شده حاصل کار دو و سه نفری هستند بیان داشت: مقالات برتر این همایش بیشتر از رفسنجان ، قم ، ایلام و سمنان  ارسال شده است، تقریبا همه استان ها درگیر این همایش و مقاله نوشتن شدند .

نخعی با اظهار امیدواری که برگزاری این همایش می تواند مستمردار باشد گفت: جامعه، قشر نخبه و دانشگاهی و حوزوی به آثار جوادی آملی که چشمه حیات است نیاز دارند.

وی ادامه داد: به برکت این همایش سیر حرکت به سوی اندیشه های آیت الله جوادی آملی شتاب خاصی گرفته است و این اتفاق باعث آشنایی بیشتر افراد و حوزه های علمیه سراسر استان با کتاب و آثارهای ایشان شده است.

خبرنگار: منیژه نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + دو =