منو

معاون فرهنگی و رسانه ای مدیر کل ارشاد استان کرمان:بیش از 100اثر هنری به جشنواره تئاتر سردار اسمانی ارسال شده است

از 75اثر تئاتر خیابانی که به جشنواره ارسال شده است 17اثر به مرحله نهایی راه یافته اند.

۱۰ دی ۱۳۹۹

به گزارش ایستار ،حسین زاده معاون فرهنگی و رسانه ای مدیر کل ارشاد استان کرمان در افتتاحیه دومین جشنواره تئاتر سردار اسمانی در محوطه سینما گلستان امین رفسنجان با اشاره به اینکه همه گروه ها و اصحاب فرهنگ و هنر اقدامات ارزشمندی بعد از به شهادت رسیدن شهید حاج قاسم سلیمانی انجام دادند عنوان کرد:اصحاب هنر با زبان هنر شخصیت فردی و اجتماعی ،رشادت ها،خلقیات شهید سلیمانی را بیان کردند و همچنین دومین جشنوار تئاتر سردار اسمان در خرادماه 99 با رونمایی پوستر جشنواره فعالیت خود را آغاز کرده است.

حسین زاده عنوان کرد:استقبال خوب و قابل توجهی از دومین جشنواره تئاتر سرداراسمانی انجام شد و همچنین بیش از 100اثر هنری به جشنواره ارسال شده است که 75تئاتر خیابانی به جشنواره ارسال شد.

وی ادامه داد:65 نمایشنامه ارسال شده است که در اخر 17اثر خیابانی و 10اثر در بخش نمایشنامه به مرحله نهایی راه یافته اند وهمچنین 250 هنرمند در مرحله نهایی فعالیت میکنند.

معاون فرهنگی و رسانه ای مدیر کل ارشاد استان کرمان با تو جه به اینکه جشنواره تئاتر سردار اسمانی امروزصبح فعالیت خود را در مزار شهید سلیمانی آغاز کرده است یاد اور شد :تئاتر های صحنه ای از فردا در سیرجان اجرا خواهند داشت و باتوجه به اینکه رفسنجان ظرفیت قابل توجهی در در زمینه تئاتر دارد میزبانی تئاترخیابانی به رفسنجان هدا شده است وامید وار خواهیم بود جشنواره تمام اقدامات فرهنگی و هنری را ادا کند.

ودر اخر گفت:نمایشنامه های دومین جشنواره تئاتر سرداراسمانی درقالب کتاب منتشر خواهند شد همچنین مجموعه ای از این جشنواره به روستای قنات ملک زادگاه سردار شهید برای اجرا خواهد رفت.

روح‌الله ابولهادی مدیر روابط‌عمومی و امور اجتماعی مجتمع مس سرچشمه در ادامه این ایین اظهار داشت:
به علت اینکه این‌ جشنواره خیابانی است‌ باید در فصل مناسبتری‌ برگزار میشد که تاثیرگذاری بیشتری به همراه داشته باشد.

وی با توجه به اینکه حامی هفدهمین جشنواره مقاومت‌ بودیم‌ که هفته پیش اختتامیه ان‌ برگزار شد‌ اذعان کرد:
دوستان‌ مقاومت متعهد شدند‌ که به مدت یک سال هنرمندان منتخب زیر نظر اساتید مجرب آموزش ببینند و با بهتر شدن شرایط جامعه بر اثر بیماری کرونا جشنواره مقاومت در بخش کودک و نوجوان در سرچشمه و رفسنجان‌ برگزار شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.