۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3714


14800بازدید از صنوف رفسنجان وانار در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان‌ گفت: با اجرای طرح‌ شهید حاج‌ قاسم‌ سلیمانی جهت مبارزه با بیماری منحوس کرونا از دهم آذر ماه تا کنون در رفسنجان‌ و انار ۱۴ هزار و ۸۰۰ بازدید از صنوف انجام‌ شد.

به گزارش ایستاربه نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان،مجید رنجبر کاظمی سه شنبه (۱۶ دی) ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حاج‌ قاسم‌ سلیمانی بیان کرد: برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا طرح شهید حاج‌ قاسم سلیمانی از ابتدای آذر ماه در کشور کلید خورد.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان این‌ طرح‌ را شامل کمیته های اجرایی و نظارت عنوان کرد و افزود: در کمیته نظارت‌ که زیر نظر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است؛ اقداماتی صورت گرفت و از ابتدای آذر ماه تا دهم این‌ ماه با هماهنگی های لازم‌ با نیروهای بسیج و هلال احمر در مجموع ۳۲ تیم‌ تشکیل و بازرسی ها از صنوف مختلف انجام‌ شد که در این بازدید ها به متخلفینی‌ که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند تذکرات‌ و هشدارهایی لازم‌ داده و در صورت تکرار تخلف آن‌ واحد پلمپ‌ و تعطیل می شود.

رنجبر کاظمی تصریح کرد: تا کنون در این طرح‌ در رفسنجان نیروهای بسیجی و هلال احمر بیش از ۶ هزار و کارشناسان بهداشت هم‌ ۶ هزار بازدید انجام دادند که این‌ ۱۲ هزار بازدید منجر به تعطیلی ۵۰ مورد صنف و امکنه متخلف شد آن‌ ها پروتکل های بهداشتی را امور خود رعایت نمی کردند.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان انار هم بازدیدها انجام‌ شد و توسط نیروهای بسیج‌ یک هزار مورد و توسط کارشناسان بهداشت هم یک هزار و ۸۰۰ مورد بازدید انجام شد و نتیجه این بازدیدها ۷ مورد تعطیلی در شهرستان انار بود.

رنجبر کاظمی با اشاره به اینکه طی این مدت با اجرای طرح شهید سلیمانی آمار بستری ها و مرگ و میر بسیار کاهش یافته و بیشتر شهرها از حالت وضعیت قرمز بیرون آمده اند از مردم خواست که همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و فکر نکنند با اینکه وضعیت نارنجی و زرد شده دیگر بیماری ریشه کن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 8 =