۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3732


ظرفیت درامد شرکت ملی صنایع مس ایران در پنج سال اینده به 5\4 میلیارد دلار خواهد رسید

دکتر اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با توجه به اینکه در امد شرکت ملی صنایع مس ایران امروزه نزدیک به دو میلیارد دلار است اظهار داشت:برنامه داریم که در پنج سال اینده ظرفیت در امد شرکت رابه چهار ونیم میلیارد دلار برسانیم و در نتیجه یک رشد دو و نیم برابری برای شرکت اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش ایستار، صبح امروز در ایین کلنگ زنی پروژه های مجتمع مس سرچشمه رفسنجان دکتر اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با توجه به اینکه در امد شرکت ملی صنایع مس ایران امروزه نزدیک به دو میلیارد دلار است اظهار داشت:برنامه داریم که در پنج سال اینده ظرفیت در امد شرکت رابه چهار ونیم میلیارد دلار برسانیم و در نتیجه یک رشد دو و نیم برابری برای شرکت اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد:هدف دوم ما در زمینه صنایع پایین دستی مس است که بتوانیم برای طرح های جدید از نخبه های کشور و استان استفاده کنیم وهمچنین کلنگ زنی های که امروز توسط وزیر صمت انجام میشود میزان ظرفیت تولید کنسانتره را به دو هزار و پانصد هزار تن خواهد رساند.

سعد محمدی باتوجه به اینکه استان های اردبیل ، خراسان رضوی ، اذربایجان غربی و یزد به تولیدات جدید مس اضافه خواهند شد بیان کرد:تقاضای بین المللی مس رو به افزایش است و باتوجه به برنامه ریزی های که انجام شده است دو درصد از سهم فروش بین المللی از ان ایران خواهد شد و خوشبختانه به تازگی به بازار ترکیه ورود پیدا کرده ایم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه کیفیت مس ایران در دنیا 5_9 است تصریح کرد : عیار مس ایران 99/ 99 است به دلیل همین خاصیت در مقابل کشش پارگی نمیدهد و همچنین درصنایع نانو مشتری خاص خود را دارد.

اردشیر سعد محمدی با اشاره به اینکه سهم تولید مس ایران در دنیا 1/1 است گفت : در حال حاضر در دنیا 23 میلیون 300هزار تن مس تولید میشود و در سال اینده 3 کارخانه کنسانتره ( 15000 هزار تنی دره الو ، دره زا و 72 هزارتنی حاصل از سرباره های ذوب مس) افتتاح خواهیم کرد و همچنین برای تولید کابل های 2 دهم درصدی برنامه هایی داریم.

وی باتوجه به اینکه سیستم انتقال بار به صورت مکانیزه در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان شکل خواهد گرفت اذعان کرد:در سال جاری 220000هزار تن کاتد تولید شده است و امید وار هستیم با یاری خداوند در پایان سال به 2800000 تن برسد وبه دنبال این هستیم که تراکت 240تنی را برای اولین در کشور در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح کنیم.

ودر اخر خاطر نشان کرد :امیدوار م در بخش توسعه سرعت را بالا ببریم و همچنین در اوایل سال اینده سه ورزشگاه 30000 نفری در کرمان 15 هزار نفری مدرن در رفسنجان و150000 نفری در شهر بابک افتتاح خواهد شد و در حال حاضر 70 چمن مصنوعی در روستا های استان کرمان احذاث شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − چهار =