۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3916


احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه: 40 درصد از اشتغالزایی شهرستان رفسنجان توسط مجتمع مس سرچشمه انجام شده

40 درصد از اشتغالزایی شهرستان رفسنجان توسط مجتمع مس سرچشمه انجام شده و هم اکنون بالای 300 هزار تن تولید مس محتوا در برنامه داریم که امسال تولید 280 هزار تن مس کاتدی در کل کشور در برنامه است.

به گزارش ایستار،حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه در نشست بررسی مشکلات شهرستان های انار و رفسنجان با اشاره به اینکه تولید مجتمع مس سرچشمه همزمان با آزادسازی خرمشهر یعنی سوم خرمشهر 1361 بود بیان کرد: 40 درصد از اشتغالزایی شهرستان رفسنجان توسط مجتمع مس سرچشمه انجام شده و هم اکنون بالای 300 هزار تن تولید مس محتوا در برنامه داریم که امسال تولید 280 هزار تن مس کاتدی در کل کشور در برنامه است.

مدیر مجتمع مس سرچشمه با توجه به اینکه دو هفته قبل کارخانه مواد شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان کلنگ زنی شد اذعان کرد: با راه اندازی این کارخانه تمامی مواد شیمیایی که در حوزه مس مورد نیاز است تولید و با این تولید داخلی از خروج ارز جلوگیری و موجب اشتغالزایی می شود.

حسین احمدی با اشاره به اینکه در مجتمع سرچشمه 30 هزار میلیارد تومان پروژه را برنامه ریزی کردیم تصریح کرد: در چند سال آینده به بهره برداری می رسند و باعث ارزش افزوده در مس کشور خواهد شد در حوزه اشتغال هم اتفاقات خوبی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: برای حفظ و ارتقا جهانی جایگاه ایران در حوزه مس تلاش داریم ضمن اینکه در حوزه معادن تقریبا جزو 10 کشور دنیا هستیم و در حوزه تولید هم که کالای استراتژیک مس را تولید می کنیم تا رتبه جهانی و را داشته باشیم.

در اخر گفت: امسال اگر فروش بالای 35 هزار میلیارد تومان مس را رقم بزنیم گویای ظرفیت خوب مس در حوزه تولید و توسعه کشور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =