منو

BRT برای کرمان بهتر از مترو

۱۴ آذر ۱۳۹۸

به گزارس ایستار به نقل از ایسنا:معاون سازمان شهرداری و دهیاری های کشور گفت: قریب به ۲۲ هزار اتوبوس در شهرداری های کشور داریم که ۱۶ هزار مورد از آنها تا پایان امسال عمرشان بیش از ۱۰ سال و وارد فرسودگی می شوند که با توجه به تحریم ها و مشکلات، باید اتوبوس ها را بازسازی کنیم که هزینه بازسازی هر اتوبوس ۴۰۰ میلیون تومان است.

“حسین رجب‌صلاحی” امروز ۱۴ آذرماه در همایش شهرداران، رؤسا و اعضای شوراهای شهر سراسر استان کرمان اظهار کرد: ۱۳۴۰ شهر در کشور داریم که ۱۳۰۰ مورد از آنها شهرداری دارد و بیش از ۴۰ هزار روستا و بیش از ۳۷ هزار دهیاری داریم.

رجب‌صلاحی با بیان اینکه سالانه ۱۳ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده توسط مالیات به شهرداری ها در سطح کشور پرداخت می شود تصریح­ کرد: در سال های گذشته مبلغ قیر به صورت حواله پرداخت می شد که امسال به ۶ هزار میلیارد تومان عدد ریالی تبدیل و در سطح کشور پرداخت می شود و ۴۸ درصد آن به وزارت راه و شهرسازی پراخت می شود.

وی بیان کرد: سازمان شهرداری ها در سال های گذشته ۱۳ درصد سهم داشت و امسال این سهم به ۱۷ درصد رسیده است.

معاون سازمان شهرداری و دهیاری های کشور در ادامه گفت: قریب به ۲۲ هزار اتوبوس در شهرداری های کشور داریم که ۱۶ هزار مورد از آنها تا پایان امسال عمرشان بیش از ۱۰ سال و وارد فرسودگی می شوند که با توجه به تحریم ها و مشکلات، باید اتوبوس ها را بازسازی کنیم که هزینه بازسازی هر اتوبوس ۴۰۰ میلیون تومان است.

وی افزود: ۳۳۰ هزار تاکسی در کشور داریم که ۱۶۰ هزار مورد از آنها تقریبا به عمر فرسدگی رسیده اند.

رجب‌صلاحی اظهار کرد: ۹ شهر کشور حمل و نقل ریلی دارند که در پنج شهر این سیستم حمل و نقلی به بهره برداری رسیده و چهار مورد نیز در حال ساخت است که ۸۴۰ کیلومتر خطوط مصوب داریم.

وی با اشاره به اینکه حمل و نقل شهری پنج شهر بزرگ کشور نزدیک به ۸۴۰ میلیون سفر را در سال انجام می دهند، افزود: بهتر است دوستان کرمان به سمت “بی آر تی” در اوفق کوتاه مدت و بعد تراموا بروند که یک سوم هزینه های مترو را خواهد داشت.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری و دهیاری های کشور گفت: احداث هر کیلومتر خط مترو در تهران نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد و هزینه هر کیلومتر تراموا حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه روزانه ۵۸ هزار تن زباله در کشور تولید می شود، گفت: هر فرد شهری روزانه ۸۰۰ گرم و هر فرد روستایی روزانه ۵۰۰ گرم پسماند تولید می کند.

رجب‌صلاحی با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد مراکز پردازش در استان ها هستیم، افزود: ۳۰ هزار مرکز دفن زباله در کشور داشته ایم که به ۷۰۰ مورد رسیده و مرکز پردازش ایجاد و کمپوست تولید می شود.

وی تصریح کرد: برای استان کرمان حدود ۱۰ مرکز پردازش در برنامه ۵ ساله جدید دیده شده است.

معاون سازمان شهرداری و دهیاری های کشور در ادامه با اشاره به اینکه لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها در مجلس در حال تصویب است، اظهار کرد: در سال ۱۳۶۲ مصوب شده که دولت باید لایحه خودکفایی شهرداری ها را تهیه و به مجلس ارائه کند که ۲۷ سال است این اتفاق نیفتاده و به همین دلیل مشکلاتی از جمله بدهی های معوقه، عدم تخصیص کامل و به موقع اعتبارات و … برای شهرداری ها به وجود آمده است.

وی افزود: بحث جرائم راهنمایی و رانندگی شاید سالانه یک هزار میلیارد تومان می شود اما دولت یک ریال آن را به شهرداری ها پرداخت نمی کند.

رجب‌صلاحی با بیان اینکه لایحه مدیریت یکپارچه شهری در دولت است و ۲۲ وظیفه در آن دیده شده که از دستگاه های اجرایی گرفته و به شهرداری ها داده شود تصریح کرد: دولت تا امروز در بودجه ۹۹ بحث ارزش افزوده و قیر را ندیده و اگر آن را اضافه نکند، باید نمایندگان در مجلس با دو سوم رای این موضوعات را در قانون بگذارند.


برچسب ها:

2 پاسخ به “BRT برای کرمان بهتر از مترو”

  1. علی گفت:

    خاک بر سرتون بعد از کلی کش و قوس میخواهین تازه کاری که برای بیست سال پیش مناسب بود انجام بدین

  2. حمیدی فر گفت:

    لعنت خدا بر آنهایی که با مترو مخالفت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.