منو

وزیرصمت :طرح انتقال اب به فلات مرکزی یک هدیه بزرگ برای نسل های اینده خواهد بود

امسال به دلیل تحقق یافتن رویای ناباورانه انتقال اب از دریا به صحرا باید در تاریخ تابناک ایران ثبت شود.

۲۴ اسفند ۱۳۹۹


به گزارش ایستار ،رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ایین افتتاح قطعه دوم و سوم انتقال اب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور اظهار کرد:اگر در تاریخ چند هزار ساله ایران بخواهیم روزگاری را ثبت کنیم باید ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ثبت شود و همچنین امسال به دلیل تحقق یافتن رویای ناباورانه انتقال اب از دریا به صحرا باید در تاریخ تابناک ایران ثبت شود.

رزم حسینی افزود:قطعه اول در ابان ماه با انتقال اب از هرمزگان به معادن گلگهر افتتاح شد و امروز قطعه دوم به طول ۱۵۰ کیلومتر از گلگهر به سرچشمه رفسنجان و قطعه سوم به طول ۵۵۰ کیلومتر از سرچشمه رفسنجان به اردکان یزد افتتاح خواهد شد .

وی عنوان کرد :این طرح یک هدیه برای نسل های اینده ویک اتفاق بزرگ برای تاریخ جمهوری اسلامی خواهد بود.

وزیر صنعت ،معدن و تجارت تصریح کرد:مقام معظم رهبری فرمودند که طرح انتقال اب از خلیج فارس به فلات مرکزی باید اجرا شود و همچنین بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این طرح تشویق کنید .

وی در ادامه گفت:خط دوم انتقال اب از هرمزگان به استان خراسان رضوی به طول ۱۵۰۰ کیلو متر که سی و پنج در صد پشرفت داشته است، خط سوم از هرمزگان به اصفهان به طول ۹۲۰ کیلو متر وهمچنین خط چهارم از چابهار به سیستان و بلوچستان به طول ۸۲۰ کیلو متر است .

وزیر صمت خاطر نشان کرد :طرح انتقال اب میتواند باعث محرومیت زدایی در این مناطق و توسعه متوازن در کشور شود،اب به صورت پایدار به فلات مرکزی انتقال یابد ،اشتغالزایی پایدار در مناطق ایجاد شود و همچنین از حاشیه نشینی و مهاجرت جلو گیری کند.

در اخر گفت:با توجه به اینکه کشور های حاشیه خلیج فارس روزانه ۲۶ میلیون متر مکعب از اب شیرین دریا استفاده میکنند در کشور ایران با اجرای این چهار پروژه روزانه ۶۰۰ هزار متر مکعب مصرف خواهد شد باید سهم ایران را افزایش دهیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.