۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=449


تعدد نامزدها در کرمان اتفاق خوبی است


به گزارش ایستار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: حجت‌الله السلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز در حاشیه بازدیداز ستاد انتخابات شهرستان کرمان گفت: امیدوارم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با مشارکت حداکثری و پرشور مردم در دوم اسفندماه سال جاری رقم بخورد

اوبا اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت انتخابات و لزوم شرکت افراد با توانایی‌های بالا در این انتخابات، گفت: وظیفه مجلس قانون گذاری است و افرادی که توان برعهده گرفتن این وظیفه سنگین را ندارند نباید برای انتخابات مجلس ثبت‌نام نکنند همچنین افرادی که توانایی این مهم را در خود می‌بینند باید حتما ثبت‌نام کنند و خود را در معرض انتخاب قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که تعدد کاندیدا‌ها برای ثبت‌نام اتفاق بسیار خوبی است، تصریح کرد: با توجه به حضور کاندید‌ها برای ثبت‌نام، تصورم این است که شاهد انتخاب پر شوری در دوم اسفندماه سال جاری در کشور و به ویژه استان کرمان خواهیم بود، اما نقش رسانه‌ها در برگزاری این انتخابات پرشور، قطعا موثر خواهد بود.

علیدادی سلیمانی گفت: امیدوارم جامعه به سمت اخلاق و رقابت صحیح و سالم در انتخابات پیش رو، سوق پیدا کند و هر کسی برای تبلیغات خود صرفا صلاحیت‌ها، لیاقت‌ها و ظرفیت‌های خودش را بیان کند و انشالله انتخاباتی با کوچک‌ترین عوارض، بزرگترین نفع را برای کشور به همراه داشته باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان در خصوص حلقه مفقوده مجلس گفت: جوان‌گرایی در مجلس آتی باید جدی گرفته شود.

یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان نیز در حاشیه این بازدید گفت: چند راهبرد اساسی در هر انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد که در دستور کار همه نهاد‌های مربوطه قرار دارد که نخستین آن نشاط و شور اجتماعی و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای است.

موحد افزود: همه اقدامات برای آنکه بستر حضور حداکثری مردم فراهم شود، از سوی دستگاه‌های مربوطه صورت گرفته است و امیدواریم انتخاباتی پرشور را در دوم اسفندماه شاهد باشیم.

رییس کل دادگستری استان کرمان سلامت انتخابات را راهبرد دوم نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و بیان داشت: همه تلاش براین است که منتخب مردم وارد مجلس شود و انتخاباتی کاملا سالم و با انتخاب نماینده واقعی مردم را داشته باشیم که خوشبختانه در طول این ۴۰ سال گذشته این موضوع همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

او برگزاری انتخابات در امنیت کامل را راهبرد سوم نظام ذکر کرد و افزود: مردم باید در فضای امنی در پای صندوق‌های رای حضور یابند و رای خود را به صندوق‌ها بیندازند.

موحد رقابت سالم را از دیگر راهبرد‌ها دانست و بیان کرد: کاندیدا‌ها باید در یک فضای رقابتی سالم بتوانند قابلیت‌ها و شایستگی‌های خود را به مردم اعلام کنند تا مردم با آگاهی و اطلاع دقیق اصلح‌ترین شخص را برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 3 =