۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۵

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=4808


کمبودنیروی انسانی در اموزش و پرورش رفسنجان

در زمینه تأمین نیروی انسانی و متخصص در شهرستان رفسنجان از طرف استان و وزارتخانه کم لطفی شده است که به این دلیل با کمبود نیروی انسانی در شهرستان مواجه هستیم.


به گزارش ایستار،صبح امروز حسین تقوی رشیدی مدیر اموزش و پروش شهرستان رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظام تعلیم و تربیت با درگیری جامعه با ویروس کرونا فضای جدیدی را حس کرد که از ان فضا هیچ تجربه ای نداشت ،معلم ها تدریس را در شبکه اموزشی شاد شروع کردند و تصور ما این بود که فقط سال تحصیلی ۹۹_۹۸ تدریس مجازی خواهیم داشت که متاسفانه سال تحصیلی ۹۹_۱۴۰۰ را به جز چند هفته اول که نیمه حضوری بود مجازی گذراندیم که در این راه اولیا و معلمین سالی پر از مشکلات متعدد گذراندند و همه تدریس در گوشی و تبلت خلاصه شد .

وی افزود:هفته های پایانی سال تحصیلی ۹۹_۱۴۰۰را سپری میکنیم واز فردا امتحانات پایان سال شروع خواهند شد که پرونده تحصیلی ۹۹_۱۴۰۰ببندیم و پرونده سال تحصیلی جدید را با ساماندهی نیروهای انسانی باز میکنیم،در سال تحصیلی گذشته با تعطیل شدن اموزش های حضوری فعالیت اموزش پرورش نه تنها کم نشد بلکه زیاد شد و قطعا مجاهدت های خاموش معلمین در این دوران در تاریخ خواهد ماند.

حسین تقوی رشیدی بیان کرد:امتحانات پایه نهم و دوازدهم با تصمیم گیری ستاد ملی کرونا و وزارت اموزش پرورش به صورت حضوری برگزار خواهد شد،پایه دوازدهم به دلیل اینکه معدل در کنکور دانش اموزان تاثیر گذار است و تعدادی از دانشگاه ها براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند و همچین پایه نهم به دلیل انتخاب رشته باید در یک ازمون یکنواخت شرکت کنند که مدیران با توجه به تجربه سال گذشته دقیقه فراهم کردند یک محیط بهداشتی را دارند .

وی ادامه داد: با ارائه لیست مدارس به معاونت بهداشت شهرستان تمام مدارس شهرستان بررسی خواهند شد که سلامت دانش اموزان در خطر قرار نگیرد و به مدیران اعلام کردیم بحث فاصله گذاری ،تحویه هوا و ضدعفونی محیط را به صورت جدی پیگیری کنند.

رشیدی تاکید کرد: اموزش و پرورش یک خانواده بزرگ با امکانات کم است که اگر همکاری خیرین و ارگان ها نبود در کار های اولیه اموزش و پرورش میماندیم .اگر بودجه های که در زمینه ی اسیب های اجتماعی صرف میشود در زمینه اموزش و پرورش سرمایه گذاری شود در جوانی و نوجوانی تاوان اسیب های اجتماعی نخواهیم داد و به نتیجه دلخواه نزدیک تر خواهیم شد.

وی افزود:مشارکت با اموزش پرورش کمک کردن به فرزندان خود و نیروهای اینده نظام و ایران اسلامی است ، دستم همیشه به سوی عزیزان برای شتاب به اموزش و پرورش دراز است که در نهایت اموزش و پرورش میدان دار خواهد بود .

تقوی رشیدی گفت: در شهرستان رفسنجان ۳۷ در صد مدارس غیردولتی هستند که ۳۲ درصد جمعیت دانش آموزان شهرستان را در این مدارس تدریس میکنند و در زمینه تأمین نیروی انسانی و متخصص در شهرستان رفسنجان از طرف استان و وزارتخانه کم لطفی شده است که به این دلیل با کمبود نیروی انسانی در شهرستان مواجه هستیم.

رئیس آموزش و پرورش رفسنجان عنوان کرد: ۸۱۱ میلیون ۹۰۰ هزار تومان در مدارس هیأت امنایی جمع آوری شده است که در قالب کمک‌های مؤمنانه بین دانش اموزان نیازمندان توزیع شد و همچنین ۲۸۰ تبلت و گوشی هم به آموزش و پرورش اهداء شد که مدیران مدارس با توجه به شناختی که از دانش آموزان نیازمند داشتند به آنها اهداء کردند.


وی افزود: آموزش و پرورش رفسنجان رتبه اول استان را در فعالیت‌های پژوهشی ، رتبه اول استان در الگوی برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی و رتبه‌های برتر استان در مسابقات نقاشی، انشاء کسب کرده هست .

تقوی رشیدی عنوان کرد:دانش اموزان رفسنجانی در مسابقات فرهنگی هنری ۶۷ رتبه استانی و دو رتبه کشوری و در جشنواره نوجوان سالم با هدف پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر ۱۹ رتبه استانی کسب کردند.

وی گفت : با کمک خیرین مدرسه ساز ۶ مدرسه در حال ساخت و اتمام هستند وهمچنین هم اکنون تفاهم‌نامه مشارکت خیرین مدسه ساز برای ساخت ۴ مدرسه را امضاء شده است .

تقوی بیان کرد:در شهریور ۹۸ جلسه‌ای با مسئولان شهرستان و رئیس دانشگاه فرهنگیان استان در خصوص دانشگاه فرهنگیان شعبه رفسنجان داشتیم که به ما گفتند ساختمانی را آماده کنید و به‌صورت خیلی اورژانسی ساختمانی را تعمیر و تجهیز کردیم.

وی ادامه داد: دو رشته و ۳۸ دانشجو به رفسنجان اختصاص پیدا کرد که البته قرار بود شروع کار به این شکل باشد و در ادامه پیگیری شود که دانشگاه فرهنگیان مستقل به کار خود ادامه دهد ولی هیچ اقدامی در خصوص مستقل شدن انجام نشد.

تقوی با اشاره به وظیفه‌ای خود اظهارکرد: به مسئولان مربوطه در شهرستان و استاندار به عنوان ریاست شورای هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان استان نامه نوشتم و پیگیری کردم و این گلایه را از رئیس دانشگاه فرهنگیان کرمان دارم که موضوعی که سال‌ها پیگیر آن بودم میانه راه رها شد و نمی‌دانم اگر دوباره کلاس‌ها حضوری شروع شود آیا دانشجویان را داریم و امیدوارم این ظرفیت عظیم در رفسنجان نادیده گرفته نشود که دانشگاه فرهنگیان رفسنجان بتواند مستقل زیر نظر وزارتخانه فعالیت کنند .

  1. علیرضا م گفت:

    بجای اینکه اینقدر معلم از شهرهای دیگر مثل شهربابک و بافت بگیرید از خود شهرستان رفسنجان معلم بگیرید

  2. سامان گفت:

    رفسنجان شده قلک برای بقیه استان
    اموال معدن رفسنجان را صرف بقیه استان میکنند شغل های رفسنجان را غیر بومی ها میگیرند مرغ و شیر وسیمان رفسنجان را به سایر نقاط استان میبرند و خود رفسنجان با کلی مشکلات و کمبودها مواجه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 3 =