منو

پیوند موفقیت امیز دست قطع شده مرد 36 ساله

رئیس بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) صبح امروز خبر داد:با همت کادر درمان بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) رفسنجان عمل پیوند دست قطع شده مرد 36 ساله با موفقیت انجام شد.

۰۵ خرداد ۱۴۰۰به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) ،علی موسوی توضیح داد : دست  مرد 36 ساله که ۲۶ اردیبهشت ماه  در سانحه تصادف از ناحیه بازو   قطع شده بود(قطعی از نوع کراش و له شدگی بود) و اندام دست هیچ علائم حیاتی نداشت با  115 به  بخش اورژانس بیمارستان ارجاع داده شد با موفقیت پیوند خورد .
رئیس بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) ادامه داد: پس از انجام اقدامات اولیه توسط کارکنان اورژانش بیمار همراه با تیم جراحی و سرپرستی” دکتر حسین صالحی”فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی وارد اتاق عمل شد و پس از ترمیم سرخرگ و سیاهرگ برای زنده ماندن اندام های آسیب دیده سپس با همکاری “دکترمحسن آبسالان “متخصص ارتوپدی استخوان دست ثابت شده و بقیه اقدامات لازم انجام شد .
موسوی این عمل  را نادر  خواند و گفت : مدت زمان این عمل  5 ساعت به طول انجامید تا خونرسانی به اندام های قطع شده به جریان افتاد.
موسوی توضیح داد: با  این که  محل قطع شدگی با حدود 5 لیتر مواد ضد عفونی شستشو شد اما تا 72 ساعت نگران از کار افتادگی و عفونت بودیم و با همت همکارانمان در بخش های اورژانس،  آی سی یو، اتاق عمل ،متخصصین بیهوشی ، بخش  جراحی ، ارتوپدی و سایر همکارانمان توانستیم این جراحی نادر را  انجام دهیم و افتخاری برای شهرمان  ثبت کنیم .
رییس بیمارستان و متخصص طب اورژانس تذکر داد: همشهریان دقت داشته باشند : درمواقعی که دچار چنین حوادثی می شوند عضو قطع شده را  شسته و در پارچه نمناکی بپیچند داخل پلاستیکی بگذارند و در کنار یخ (نه در تماس مستقیم با یخ) بگذارند و سریعا به بیمارستان منتقل کنند .


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.