۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=5243


رفسنجان تولید کننده ۵۰ درصد مرغ استان باکمبود مرغ و تجمع معترضین روبه رو است

فرماندار رفسنجان عنوان کرد:در شهرستان رفسنجان روزانه سی تن مرغ تولید میشود که پنجاه درصد از مرغ مصرفی استان تامین میشود وو سهمیه شهرستان رفسنجان نسبت به کل استان ۱۱ درصد است بنابراین باید ما بقی مرغ تولید در شهرستان را در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام استان کرمان قرار دهیم تا در شهر ستان های دیگر استان توزیع کنند .

به گزارش ایستار ،مجید فصیحی هرندی فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان در زمینه ی کمبود مرغ در شهرستان و تجمع معترضین در مقابل کشتارگاه های مرغ دررفسنجان اظهار کرد: سراسر کشور با کمبود مرغ مواجه است که استان کرمان و شهرستان رفسنجان هم از این مسئله به دور نیست .در شهرستان رفسنجان روزانه سی تن مرغ تولید میشود که پنجاه درصد از مرغ مصرفی استان تامین میشود .

وی افزود:با وجود اینکه در شهرستان رفسنجان با کمبود مرغ مواجه هستیم باید خودمان را با تصمیمات استان وفق دهیم و سهمیه شهرستان رفسنجان نسبت به کل استان ۱۱ درصد است بنابراین باید ما بقی مرغ تولید در شهرستان را در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام استان کرمان قرار دهیم تا در شهر ستان های دیگر استان توزیع کنند .

هرندی عنوان کرد :در جهت رفع کمبود مرغ در شهرستان رفسنجان باید دستگاه های ذیربط از جمله جهاد کشاورزی وارد عرصه شوند و شرایط مناسب تری را برای تولید مرغ ایجاد کنند .

در آخر گفت:در شهرستان رفسنجان هم اکنون از تمام ظرفیت ها برای تولید مرغ استفاده میشود اما باز هم میتوان با انجام سیاست هایی به واحد های جدید برای تولید مرغ مجوز داد. امیدواریم به گونه ای عمل شود که تولید جوجه یک روزه به سرعت انجام شود و به وفور در اختیار مرغداران قرار گیرد .

  1. علیرضا م گفت:

    مثلا رفسنجان فرمانداری ویژه دارد و فرماندار بومی ولی اینقدر ترسو هست که نگاهش به کرمان هست و زیر چتر کرمان رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + پنج =