۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=5722


شهرستان رفسنجان به آمبولانس هوایی مجهز شد

امبولانس هوایی شهرستان رفسنجان با سرمایه گذاری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان راه اندازی خواهد شد.

به گزارش ایستار،  ظهر امروز حسینی زینلی رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در نشست خبری به مناسب روز ملی اوژانس اظهار کرد :اورژانس رفسنجان از سال ۱۳۸۰با سه پایگاه فعالیت خود را آغاز کرد که تا سال ۱۳۹۰ پایگاه های اورژانس شهرستان به ۲۰پایگاه افزایش یافت و هم اکنون اورژانس رفسنجان با ۲۱پایگاه و ۲۲کد فعال خدمت رسانی میکند.

وی افزود: اگر مجوز جذب نیرو را بدهند  پایگاه های اورژانس کشکوئیه،خنامان ،سید جلال الدین و یک پایگاه شهری در آینده ی نزدیک افتتاح و راه اندازی خواهند شد .

حسینی زینلی با اشاره به مشکلات موجود براثر تحریم ها برای واردات آمبولانس به کشور تاکید کرد: در خواست در دریافت سه دستگاه موتور لانس برای اعزام به منطقه های پر تردد شهری که  سریع تر  از آمبولانس به محل حادثه برسند و خدمات اولیه را انجام دهند به سازمان ارائه شده است.امبولانس هوایی با سرمایه گذاری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در شهر سرچشمه راه اندازی خواهد شد .

سید میر باقری معاون مرکز فویت های پزشکی رفسنجان در ادامه اظهار کرد: پس از تماس با اورژانس شهرستان آمبولانس ها در محدوده ی شهری در بازه ی زمانی ۶الی ۸دقیقه و در جاده ها در مدت زمان ۱۲الی ۱۴ دقیقه به محل حادثه خواهند رسید تا در فرصت طلایی جان بیمار را نجات دهند .

میر باقری تاکیدکرد:از شهروندان در خواست دارم در زمان تماس با سامانه ۱۱۵خون سردی خود را حفظ کنند و از راهنمایی اپراتور ها استفاده کنند تا اقدامات اولیه را در جهت نجات جان بیمار انجام دهند و همچنین میتوانند سوالات مربوط به کرونا را از سامانه  ۴۰۳۰ بپرسند که تلفن‌های ۱۱۵ اشغال نشود.

وی با توجه به اینکه ۸۰درصد تصادفات شهر ستان را تصادفات موتور سواران تشکیل میدهد افزود:بیشترین تصادفات در سطح رفسنجان در زمان گرگ و میش و غروب افتاب رخ میدهند خانواده ها توجه داشته باشند که موتور سیکلت یک وسیله مخاطره امیز برای نوجوانان است.

سید میرباقری با اشاره به اینکه کودکان افغان در سطح شهرستان باعث بسیاری از تصادفات هستند اظهار کرد:بیشترین تصادفات در محور سرچشمه به سمت رفسنجان و محور رفسنجان-انار توسط ماشین های افغانی کش رخ میدهد .

وی در اخر گفت :از ابتدای سال جاری ۵۳۳۴۲ تماس با مرکز اورژانس رفسنجان برقرار شده است که ۳۱۷۸تماس مزاحمت و  ۱۰ هزار و ۵۳۵ مورد منجر به اعزام آمبولانس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 4 =