منو

فریدون فعالی :طلای سبز ظرفیت جذب گردشگر را دارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان تاکید کرد:پسته یک برند و یک ظرفیت برای جذب گردشگران به سوی شهرستان رفسنجان است که باید با استفاده از این ظرفیت، تورهای گردشگری متعددی را آماده کرد.

۰۸ مهر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ، صبح امروز فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان  در مراسم بزرگداشت هفته گردشگری در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج)رفسنجان بیان کرد: گردشگری یک کالای لوکس در سبد خانوار است و در عجبم چرا قدر داشته هایمان را در حوزه گردشگری در استان کرمان ندانستیم.

وی با بیان اینکه استان کرمان دارای ظرفیت و جغرافیای زیبا و پهناوری است که باید به آن باور داشته باشیم، اظهار کرد: بزرگ ترین خانه خشتی جهان و هفت اثر ثبت جهانی و سوغاتی های متفاوت در استان کرمان وجود دارد.

فعالی افزود: یک شاخص در حوزه گردشگری داریم که به آن توانمندسازی محیط گفته می‌شود؛ که باید دید آیا از این داشته و ظرفیت درست استفاده می‌کنیم؟ به‌نظر من در این شکل قضیه در استان کرمان نتوانستیم به‌خوبی از این منابع استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با بیان اینکه طلای سبز یک برند است، گفت: پسته یک برند و یک ظرفیت برای جذب گردشگران به سوی شهرستان رفسنجان است که باید با استفاده از این ظرفیت، تورهای گردشگری متعدد و بسته های سفر متفاوتی را آماده کرد.

وی با بیان اینکه چند بسته سفر آماده شده و هتل‌ها در مناسبت‌های مرتبط با این فعالیت‌ها توانستند برنامه سفر ایجاد کنند، ادامه داد: تیم فوتبال رفسنجان یک ظرفیت است که موجب شده از هتل‌های این شهرستان استفاده شود.

فعالی خاطرنشان کرد: باید از هر مناسبت برنامه‌های مختلف ایجاد و از برندینگ استفاده کرد که بتوانیم قوت خود را بالاتر ببریم و برنامه‌هایمان را تعریف کنیم. در در اسناد بالادستی استان کرمان هم در سند توسعه و هم در سند آمایش سرزمین در استان کرمان گردشگری به‌عنوان اولویت در نظر گرفته شده، همچنین در شورای برنامه‌ریزی توسعه استان هر سندی که برای هر شهرستانی که می‌خواهد مصوبه بگیرد، اولویت نخست آن، گردشگری محاسبه و دیده شده؛ اما آیا تأمین منابع متناسب با این اولویت‌ها هست؟ بنابراین، این تناسب باید به وجود آید.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 20 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.